Kalça (Popo) Şekillendirme Estetiği Nasıldır?

Kalça ya da popo şekillendirme estetiği söz konusu bölgesinin şekli, büyüklüğü, projeksiyon ve kontür yöntemleri ile düzeltilmesi işlemlerine verilen isimdir.

Kalçalar bazısına göre vücudun en çekici ve hatta olmazsa olmaz bölümleridir. Büyüklüğü kadar küçüklüğü de, basıklığı ve hatta yayvanlığı kadar hepsi kendi başına birer problem olarak görülmektedir.

Son yıllarda kalça (popo) şekillendirme estetiği  oldukça güncel  hale gelmiştir. Bu işlemde popolara her şeyden önce bir kontür sonrasında da bir şekil verilmektedir. Poponun daha dolgun, daha güzel ve dik görünmesini sağlayan bu estetik cerrahi uygulama çok sık tercih edilmektedir.

popo germe resimli

Kalça (Popo) Şekillendirme Estetiği Sınıfları?

Genel olarak kalça estetiğini 3 sınıfta inceleriz.

  • Kalça büyütme estetiği
  • Kalça dolgunlaştırma estetiği
  • Kalça küçültme estetiği

Popo Estetiği Ve Kalça Şekillendirme

Popo büyütme ya da dolgunlaştırma ameliyatları üç farklı türde yapılabiliyor. Kendi dokunuzla ya da silikon yardımlarıyla ve her iki yöntemle de yapılabilmektedir..

  • Kendi Dokunuz İle Popo Şekillendirme

Kişinin kendi yap dokusu ile popo büyütme ve dolgunlaştırma işlemi için en iyi yöntemlerden biridir. Yağ dokusunun çok olduğu yerlerden karın ve bel gibi alanlardan yağların enjektörlerle alınarak ve popoya şekil verilecek ölçülerde aktarılmasıyla olmaktadır.

  • Silikon Protez İle Popo Şekillendirme

Popo küçüklüğü ya da popo basıklığı olan kişilerde, poposuyla bel ya da bacak orantısızlığı olan kişilerde uygulanan popo şekillendirme yöntemi ve estetiğidir.

Popo büyütme isteyen ancak alınacak yağ dokusu olmayan kişilerde ise kullanılan tek yöntemdir. Silikon popo protezi ile kalçada bulunan iki kas ortasına bir silikon protezle yerleştirilir. Bu silikon protezler ile meme büyütme ameliyatları da yapılmaktadır. Popoda da kullanılan silikonlar memede kullanılan silikonlar kadar güvenilirdir.

  • Popo Germe ve Kalça Dikleştirme

Bazı durumlarda çok sarkık olan popolara sadece silikon ile yapılan şekillendirmeler yetmeyebilir. Bu gibi durumlarda doku çıkartılır ve dikleştirme işlemine gidilir.

Peki benim için uygun olan popo şekillendirme estetiği nedir diye soracak olan tüm hastalar doktorlarına danışmalıdır.

Bazı tip hastalar genellikle aşırı kilo kaybetmiş hastalardır. Bu popolarda fazla bulunan deri ve yağ dokuları cerrahi yöntemlerle çıkarılır.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın