Kalça Estetiği Yaptıranlar Ve Yorumları Nelerdir?

Güzellik herkese göre değişkendir ve muhakkaktır. Anca popo güzelliğinde genel olarak tercih edilen bazı modeller vardır. Poponun vücutla ve kalça ile orantılı büyüklükte olması ve yandan baktığında yeterli ölçülerde belirgin olması, pürüz olmadan yuvarlak olmasıdır. Kişilerin ihtiyacına bağlı olarak pek çok farklı teknikler kullanılır ve popo şekillendirilir.

Popo Estetiğini Yaptıranlar Memnun Mudur?

Zayıf ya da düz poposu olan bayanlar popolarının ve özellikle de pantolon giydiklerin daha belirgin görünmesini isterler. Kadınların pek çoğu kalça estetiği yaptırıyor ve arkadaşlarını bunu öneriyor.

Zayıf yapıda kişilerden liposuction yöntemi ile yeterli miktarlarda yağ elde etmek mümkün olmamaktadır. Ve bu durumlarda silikon protezler yardımlarıyla popo şekillendirilir.

Kalça Estetiği Sonrası Görünümü

Hızla Kilo Alıp Veren Kişilerde Popo Estetiği

Sürekli olarak kilo alıp veren ya da ciddi kilo kaybı yaşayan kişilerde popo bölgesinde düzleşmeler oluşur. Karında, kalçada ve bacak içinde sarkmalar ile beraber oluşan durumda karın, kalçalar bacak içi kısımlar ve popo bölgesi birleşerek gerilir.

Bazı durumlarda da genetik özellikler sebebiyle poponun bel bölgesi ile yaptığı açı genişler. Popo yandan bakılınca çok belirsiz olmaktadır. Ancak kalçalarda yeteri kadar olan yağlar ile kalçalardan liposuction yöntemleriyle yağlar alınır ve poponun şekillendirilmesi için kullanılabilir.

Dikiş İle Popo Estetiği Uygun Mudur?

Dikiş yöntemi ile yapılan popo estetiği başlarda ödemin de etkisiyle popoda belirginleştirmelere sebep olurken bu etki zamanla 3 aylık bir sürede ortadan kalkar. Oturma ya da yatma hareketleri sebebiyle bu etki uzun kalmaz dikiş ile popo estetiği yaptıran pek çok kişi bu yöntemden memnun kalmamaktadır.

Silikon Popo Protezi Ameliyatı Nasıldır?

Popo bölgesinin yarısının birleştiği alandan yapılan cerrahi kesim işlemleri ile popo kası fasyasının altındaki bölgede her iki popo yarısında bir cep oluştur.  Oluşan bu ceplere silikon protezler yerleştirilir.

Kullanılmakta olan silikon protezler meme protezlerine benzemez. Meme protezlerine göre daha serttir. Pek çok kişi popo estetiğinden sonra oturabilir miyim diye soru yöneltir.  Ameliyat sonrasında erken dönemlerde oturma ve kalkma sıkıntılı olabilmektedir. Cerrahi kesilerde olası iltihaplanma risklerine karşın bölgenin bulunduğu konum itibariyle hijyeni çok önemlidir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın