Brezilya Poposu Estetiği Nasıldır?

Estetik popo protezleri kişinin kalça bölgesine, poposunun küçüklüğünden şikayette bulunan pek çok kişilere ameliyat ile yerleştirilen bir vücut implantıdır. Burada estetiksel kusurun kaynağı, popoda ve tıpta “gluteus” olarak bahsedilen, kaba eti oluşturan kaslarımızın az bir şekilde gelişmesidir.

Bu kaslar az geliştiğinde o kişinin poposu düz ve küçük olur, arkaya doğru bir çıkıntı olmaz. Bu, pantolon giyildiğinde arkadan boşluklara yol açar ve kadınlar için kötü bir görüntü oluşturur.

Popoya uygulanan implant, popo bölgesinde bulunan kasların içine ya da arka kısımlarına yerleştirilir. Böylelikle bu bölgenin arkaya doğru daha çıkıntılı ve dada dolgun görünmesi sağlanır.

Brezilya Popo Estetiği Yaptıranlar

Brezilya Popo Estetiği Yöntemi

Klasik Brezilyalı popo estetiği yöntemi ise, protezin büyük olan gluteal kasının altına yerleştirilmesi ile gerçekleştirilir. Bu popo bölgesinin büyütülmesinde kullanılan protezlerdir. İşlevsel açılardan meme protezlerinden farklı olmamaktadırlar. Yalnızca popo için kullanılan bu protezler meme protezleri kadar yumuşak değildir. Kıvamları oldukça sert bir silikondan (very cohesive silicone gel) yapılmaktadır.

Bu popoya uygulanan protezler sert oldukları için herhangi bir patlama ya da içinde bulunan maddenin dışarı sızması gibi bir durum söz konusu değildir. Protezler sert olmalarına karşın, aynı zamanda da kalçada hissedilmeyecek ölçüde yumuşaktırlar.

Brezilya Popo Estetiği Nasıl Gelişmiştir?

Bu Brezilya popo estetiği ameliyatı ilk uygulandığı zamanlarda sıradan meme operasyonlarındaki gibi bir yöntem kullanılmıştır. Daha sonrasında bu bölgede bulunan özel protezlere ihtiyaç duyulmuş ve bugün kullanılan özel “Gluteal protezler” üretilmeye başlanmıştır.

Brezilya Popo Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Ameliyat yalnızca bayanlara özgü bir ameliyat olmamakla birlikte; erkekler de Brezilya popo estetiği yaptırabilir mi diye düşünen herkes için uygulanabilir.  Bayanlarda olduğu kadar erkeklerde de yaptırmak isteyenler bulunmaktadır.

Erkekler de kalçalarının arkaya çıkıntılı bir şekilde olmadığını ya da küçük olduğunu düşünebilmekte ve bayanlar gibi estetik düşünebilmektedir.

Ancak erkek hastalarda genel olarak pantalon giydiklerinde oluşan boşluk sebebiyle gelerek plastik cerrahlara başvururlar. Erkek hastalarda bulunan asıl sorun ise kaba et kısmının hacmini veren kısmın yetersiz bir şekilde gelişmiş olmasıdır ve ameliyatla düzeltilme yapılabilmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın