İzsiz Burun Estetiği

Yüzümüzün orantılı olması estetik açıdan oldukça önemli olmaktadır ve en ufak bir orantısızlık olması oldukça kötü görüntülere yol açmaktadır. Bu nedenden dolayı da artık gelişen tıp sayesinde birçok estetik operasyon gerçekleştirilmektedir. Hem kadınların hem de erkeklerin büyük bir problemi ise burun bölgesinin orantısız olması gelmektedir. Burun, yüz ile orantısız olduğu zaman oldukça kötü görüntülere yol açabilmektedir ve bundan dolayı da özgüven kayıpları meydana gelmektedir. Burun orantısızlıkları genlerden dolayı olabildiği gibi sonradan darbe alımına bağlı olarak da oluşabilmektedir. Gelişen tıp dahilinde burun problemleri artık oldukça kolay bir şekilde giderilmektedir. Burun estetiği konusuna ise

  • Kapalı ( izsiz ) burun ameliyatı
  • Açık burun ameliyatı

başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kapalı yani izsiz burun estetiği küçük çaplı operasyonlar için gerçekleştirilmektedir. Açık burun estetiği ise çarpık burun gibi yani burun kemiğinin yeniden şekillendirilmesi durumlarında kullanılmaktadır.

Kapalı burun estetiği dahilinde herhangi bir iz belli olmadan ve oldukça kolay bir şekilde operasyon gerçekleştirilmektedir. Burun estetiğinde iz kalmadığından dolayı da estetik ameliyat olduğu hiçbir şekilde anlaşılmamaktadır. Kapalı burun estetiğinde fazlalıklar kesiler alınarak burun delikleri içerisinden gerçekleştirilmektedir. Oldukça kolay bir operasyon olması nedeni ile çok fazla talep bulunmaktadır ve bireyler bu kadar basit bir operasyon ile burunlarının daha estetik görünmesini sağlamaktadırlar.

Oldukça kolay bir operasyon olmasına karşın burun estetiklerinin doğal bir görünüm sağlayıp sağlamadığı merak edilmektedir. Burun estetiği uzman ve deneyimli bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi  halinde bireyler doğal burun yapısına kavuşmaktadırlar.

Burun ameliyatlarını ayıca düşük burunlu bireyler de kolay bir şekilde yaptırabilmektedirler. Burun estetiği ile burunlar daha kalkık bir görünüme sahip olmaktadırlar. Bu gibi burun operasyonlarının da doğal bir görünüm ile sonuçlandırılması için uzman bir doktor tarafından yapılması tercih edilmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın