İğneli Epilasyon Yöntemi

İstenmeyen tüylerden kurtulmak hem erkeklerin hem de kadınların ortak problemlerinden biridir. Bireyler tüylerinden kurtulmak için çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Fakat başvurulan yöntemlerinbirçoğu kalıcı yöntemler değildir. Epilasyon yöntemleri arasında oldukça eski zamanlardan beridir uygulanan ve kalıcılığı garanti edilen yöntem iğneli epilasyon yöntemidir.

İğneli Epilasyon Yöntemi Nedir?

İğneli epilasyon yöntemi, epilasyonun yapılacağı bölgeye göre değişim gösteren iğneler sayesinde kıl köklerine elektrik akımları gönderilen bir epilasyon türüdür. Gönderilen akımın insan vücuduna hiçbir zararı olmayan boyutlarda bir akım olduğu bilinmektedir. Buna rağmen iğneli epilasyondan önce epilasyonun yapılacağı merkezde bir takım testler uygulanmaktadır. Testler sonrasında epilasyon yaptırmak isteyenlerin herhangi bir alerjik reaksiyon göstermeyecekleri ya da epilasyonun onların vücutlarına uygun olduğu garantilenmektedir. Bu sebepten ötürü epilasyon öncesinde test yaptırmak çok önemlidir.

İğneli epilasyon yönteminin diğer yöntemlere göre kalıcı olmasının nedeni kıl köklerinin tamamen ortadan kalkmasından kaynaklanmaktadır. İğneler aracılığı ile gönderilen elektrik akımı insanların vücuduna zarar vermese de kıl köklerini yok etmektedir. Buyüzden iğneli epilasyona başvuran kişilerin bir daha tüylenme problemi yaşamaları mümkün değildir. Daha önce de belirtildiği gibi iğneli epilasyon yöntemi en eski epilasyon yöntemlerinden biridir. Fakat epilasyon sistemi eski ile aynı değildir. Sadece temelde gerçekleştirilen işlem aynı kalmıştır. Kullanılan mekanizmalar gelişen teknoloji ve ilerleyen zamanla birlikle kendini geliştirmiştir. Bu gelişim sonrasında eskiye oranla daha kısa sürelerde istenilen sonuçlara ulaşılmaktadır.

İğneli epilasyon için hijyenik bir ortam şarttır. Bu epilasyonu yaptırmak isteyen bireylerin epilasyonu yaptıracakları yerleri fiyatlarına göre seçmemeleri gerekmektedir. Epilasyon yaptırılacak yeri seçmekte ortamın sterilize olmuş olması ve işlemi gerçekleştirecek kişinin uzmanlığı önemlidir. Operasyonun gerçekleştiği bölgede iğneler nedeni ile bir süre kırmızı noktalar görülmesi doğal karşılanmalıdır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın