Hatalı Estetik Ameliyatları

Estetik operasyonları ünlü, erkek, genç fark etmeksizin iyi görünmek için yaptırdığı işlemlerdir. Dünya genelinde son 5 yıl içerisinde cerrahi estetik işlemlerinde %180 oranında bir artış görünmektedir. Bu ciddi bir rakam ve insanların gün geçtikçe görünüme daha fazla önem verdiğini gösteriyor. Ülkemizde de aynı şekilde son yıllarda estetik yaptıranların sayısı artmaktadır. Önceden sadece ünlülerin burun, dudak veya bacak bölgelerine estetik yaptırdıklarını televizyonlardan duyardık. Artık birçok insan bu operasyonları daha güzel görünmek için yaptırabiliyorlar. Teknoloji geliştikçe estetik fiyatları da azaldığı için çoğu bütçeyi zorlamıyor. Öyle ki ülkemizde estetik merkezi açmadan dahi cerrahi operasyonlar yapılabiliyor. Böyle durumlarda yapılan estetik müdahalelerde sorunlar çıkabiliyor.

Biestetik.com olarak sizlere estetik ameliyat hataları ile karşı karşıya kalmamanız için bilgilendirme yapacağız.

Estetik Operasyonlarda Neden Hata Olur? 

Vücudunuzda memnun olmadığınız bölgeniz olabilir. Bunun için estetik yaptırmak istiyorsanız bir hekim ile görüşmeniz gerekecektir. Estetik cerrahınız ile görüşürken kesinlikle aklınızda bulunan tüm soruları sorun. Aklınızdaki soruları gidermedikçe hep soru işareti ile gezinirsiniz. Sorularınızı sormaktan çekinmeyin. Çünkü doktorunuzun müşterisi olduğunuz için sizi memnun etmek zorundadır. Sorularınıza yanıt alamazsanız operasyon sonrasında “ben burayı böyle istemiyordum” gibi yakınmalarınız olur. O yüzden doktorunuza açık ve net olarak neyi nasıl istediğinizi, operasyon sonrası neler olacağını sormalısınız. Burun estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız son teknoloji olan üç boyutlu burun estetiği makalemizi okumanızı tavsiye ederim.

hatalı burun estetiği

Herhangi bir ünlüde gördüğünüz estetik sizin üzerinizde uygulanamayabilir. Bunu istemekte doktorunuza ısrarcı olmayın. Yapılan operasyonlar her bireye özel olduğu için size uygun olmayabilir.

 1. Ünlü birinde beğendiğiniz operasyonu hekiminize uygulatmak isterseniz hekiminiz bunu uygulamak zorundadır. Ancak operasyon yaptırdığınız bölge vücudunuz ile ahenksiz olabilir.
 2. Operasyon öncesi doktorunuz ile görüşürken fikirlerinizi belirtin. Fakat doktorunuzun onaylamadığı bir konuda ısrarcı olmayın. Estetik doktorunuz size hangi tür estetiğin hangi şekilde uyacağı konusunda daha deneyimlidir.
 3. Doktor seçimini yapma aşamasını kestirip atmayın. Örneğin burnunuza estetik yaptıracaksanız bir burun estetiği doktoru ile görüşüp onda karar kılmayın. Burun estetiği yapan farklı doktorlar ile de görüşüp hepsinden fikir alın. Ön görüşme için sizden ücret almayacakları için tek kaybınız sadece zamanınız olacaktır. Görüşmeler sonrasında cevapları size en samimi gelen ve profesyonelliğine güvendiğiniz hekimi seçiniz.
 4. Popo dolgusu yaptıracaksanız dikkatli olmanız lazım. Popo içerisine yapılan dolgu vücudunuzun diğer bölgelerinden alınır. Basen bölgelerinizden alınıp poponuza yağ enjekte edilir. Fakat burada “madem yağ aldırıyorum fazla fazla alın” demek çok yanlıştır. Vücudunuzdan fazla yağ aldırmak çok kötü sonuçlara yol açar.

Estetik Operasyon Yaptırmadan Önce

Estetik ameliyat yaptırmak istiyorsanız ilk olarak kafanızda görüntünüzü oluşturun. Nasıl bir görününüz olduğunu ve nasıl görüntü istediğinizi karşılaştırıp doktorunuza iyi anlatın. Farklı doktorlar ile görüşme yapın. Bilinmedik yerlerde estetik yaptırmayın. Estetik merkeziniz kesinlikle bilindik ve daha önce yorumlarını okuduğunuz bir yer olsun. Yanlış yapılan estetik cerrahi işlemleri sadece görünümünüzü değil psikolojinizi de etkileyeceğini unutmayın.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

4 Yorum

 1. şerife giriz Reply

  sizce en ucuz burun estetiği doktoru kimdir?

  • biestetik Reply

   Estetik doğrudan sağlıkla ilgili olduğu için ucuza kaçmamanızı tavsiye ediyoruz. Ucuz diye yaptırılan merdiven altı işletmelerde kötü sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Operasyon sonrasında istemediğiniz bir görünüm alabilirsiniz. Bu yüzden bilindik bir plastik cerrahi doktoru ile çalışmanız tavsiye olunur.

 2. fadime karalar Reply

  ankara’da en iyi burun estetiği doktoru kim? para mühim değil sadece kemerli burun yapımdan kurtulmak istiyorum

  • biestetik Reply

   Ankara estetik doktorları kategorimizden inceleme yaparak doktorlar ile telefonda veya yüz yüze görüşme sağlayınız. Size en samimi gelen ve profesyonelliğine güvendiğiniz doktolar ile çalışabilirsiniz. Görüşmeler sonrasında doktorun yorumlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın