Göz Altı Morlukları Engelleme

Göz altında oluşan morlukların pek çok nedeninin olduğu bilinmektedir. Fakat morlukların nedeni ne olursa olsun insanları yaşlı ve yorgun gösterdikleri bir gerçektir. Bu da bireyleri morluklardan kurtulmak için çare arayışına itmektedir.

Göz Altı Morlukları Neden Oluşur?

Göz altlarında bulunan bir pigmentasyonun çevre şartlarına uyum sağlayamaması sonrasında morarma görülmektedir. Çevre şartları ile anlatılmak istenen ise kişilerin aşırı derecede yorgun ya da stresli olmaları, uykusuzluk çekmeleri, bir hastalık geçirmeleri olarak açıklanmaktadır.

Göz altı morluklarının bir diğer sebebini ise genetik faktörler oluşturmaktadır. Kişinin herhangi bir problemi olmamasına rağmen sadece almış aldığı genlerden dolayı göz altlarında morarmagörmek mümkündür. Ayrıca bireylerin yaşlanmaları ve kalitesiz kozmetik malzemeler kullanmaları morarmanın diğer sebeplerini oluşturmaktır.

Göz Altı Morlukları Nasıl Engellenir?

Göz altı morluklarının önüne geçebilmek için önce morluğa neden olan şeyin keşfedilmesi gerekmektedir. Eğer kalitesiz makyaj malzemeleri kullanılıyorsa bu ürünlerden vazgeçilmelidir. Vücuda yeteri kadar sıvı girmemesi yüzünden morarmalar oluşuyorsa sıvı alımı düzenli bir hale getirilmelidir. Göz altı morlukları birçok hastalığın da habercisi olarak görülmektedir. Bu morluklardan kurtulmak için ise hastalıkların tedavi edilmesi gerekmektedir.

Genetik nedenlerden dolayı oluşan morarmaları engellemek için günde bir bardak papatya çayı içilmesinin faydalı olduğu bilinmektedir. Göz altı morluklarını engelleyen ve geçiren bir diğer tarif ise patates ve maydanozun karıştırılarak gözlere kompres yapılmasıdır. Bu işlem haftada üç ya da dört kez uygulandığında sonuç vermektedir.

Morluklardan kurtulmanın kesin yolu ise düzenli olarak yaptırılan cilt bakımları ya da bu soruna yönelik üretilen cilt bakım kremleridir. Özellikle kaliteli ve güvenilir markaların morluk giderici etkileri gözle görülür biçimde fark edilmektedir. Fakat kremlerin tüm etkisini hissetmek için kullanım talimatlarına göre uygulanması şarttır.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın