Göğüs Dikleştirme Operasyonu Hakkında

Kadınların günümüzde en büyük problemlerinden biri de estetik görüntüyü çok fazla bozan göğüs sarkması gelmektedir. Hızlı kilo alıp verme, düzensiz beslenme, yaş faktörü gibi sebeplerden dolayı göğüslerde sarkma meydana gelmektedir. Göğüsler yumuşak bir dokuya sahip olmasından dolayı oldukça çabuk deforme olmakta ve bunun sonucunda ortaya hiç hoş olmayan görüntüler çıkmaktadır. Meme sarkması gerçekleştikten sonra ise spor yardımı ile biraz olsun sarkmaların düzelmesi mümkün olmaktadır. Fakat kalıcı bir çözüm arayanlar için ise göğüs dikleştirme operasyonu uygulanmaktadır.

Göğüs Dikleştirme Operasyonuna Nasıl Karar Verilmektedir?

Göğüs dikleştirme operasyonu her kadın için  uygulanmamakta ve uzman bir doktor muayenesi sonucunda operasyon yapılıp yapılmayacağına karar verilmektedir. Uzman bir doktora başvurduktan sonra meme başı ve memede bulunan bez miktarının ölçümü yapılmaktadır. Göğüs dikleştirme işlemi yapılacak kadının ise 40 yaş altında olması operasyonun daha başarılı bir şekilde sonuçlandırılmasını sağlamaktadır.

Göğüs Dikleştirme Operasyonu Nasıl Gerçekleşir?

Meme dikleştirme operasyonu genel anestezi atında uygulanmaktadır. Operasyon süresinde ise değişiklikler olabilmektedir. Genel olarak ise 2 veya 4 saat arasında göğüs dikleştirme operasyonu gerçekleştirilmektedir. Bu operasyon dahilinde estetik görüntüsünü kaybeden göğüs, tekrardan şekillendirilmektedir. Göğüs ucu olması gereken bölgeye tekrardan getirilmektedir. Göğüs dikleştirme operasyonunda fazlalık olan deri alınmaktadır. Bunun yanına göğüs dikleştirme operasyonu yapılırken göğüs küçültme veya göğüs büyütme operasyonları da gerçekleştirilmektedir.

Göğüs Dikleştirme Operasyonundan Sonra İz Kalır Mı?

Göğüs dikleştirmek isteyen kadınların ise oldukça merak etmiş olduğu bir konu ise iz kalıp kalmayacağıdır. Gelişen tıp sektörü sayesinde meme dikleştirme operasyonu sonrasında iz çoğu zaman kalmamaktadır. Kalan iz ise gözle görülemeyecek kadar az olmaktadır. Bunun yanında göğüs dikleştirme operasyonu gerçekleştiren kadınlar, göğüs büyütmek istediklerinde ise göğüs altında gözle görülemeyecek kadar az 3-4 cm’lik bir iz kalması söz konusu olabilmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın