Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliğik

Günümüzün şartların ortaya çıkan tedavi yöntemlerinden olan estetik diş hekimliği hakkında derlediğimiz bu yazıda; diş hekimliği, estetik diş işlemleri hakkında bilgiler bulacaksınız.
Öncelikle diş hekimliği ile ortak uygulanan bu işlem, esas olarak görünümü iyileştirmeyi hedef alır. Diğer diş dolguları gibi işlemlerden farkı; sadece çürükler ve kırılmalarda değil normal dişlerde bile uygulanabilir olmasıdır.

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Tek başına hareket etmeyen birkaç dalın birleşmesi sonucunda oluşur. Yani sadece diş hekimi tarafından yapılmaz diğer estetik cerrahları da bu işleme katkı sağlar. Gülümsemekten çekinen kişilerin artık gülümsemeye başladığı bu işlem son derece güzel sonuçlar doğurmaktadır.
Estetik diş dolgusu dişleri sararan, kırılan, diş boylarını ayarlayan yüz estetiğini tamamlayan bir uygulamadır. Bu işlem sırasında kişinin problemleri hem estetik açıdan değerlendirilir hem de yaşanan diş hastalıkları giderilir.

Estetik Diş Teknikleri Nelerdir?

Estetik bir yüzün gülüşü olmadığı taktirde görünüş asla hoş olmayacaktır. Bu gülüşün insanlar üzerinde ki önemli etkisi hem görsel hem de ruhsal olarak insanları etkileyecektir. Bu tekniklerden bazıları ise; porselen lamine, diş beyazlatma, bonding, zirkonyum dişleri, ortodonti ve protozler…
Diş üzerinde uygulanan tüm tekniklerin diş yapısına ve sağlam dişlere zarar vermemekte, aksine bakterilerin ve diş kusurlarının giderilmesi de katkı sağlamaktadır. Hem dolgu, hem diş protezleri ve kaplamalar ağız içi sağlığın kusursuzluğu ile kişileri memnun etmektedir.
Sağlıklı gülüşlerin ardından yaşam kalitenizi arttırmak ve estetik olarak tamam hale gelmek için son derece büyük bir öneme sahip bu işlemleri uzman ve tecrübeli hekimlere yaptırmalı piyasada sadece mali açıdan çalışan ve teknikleri, araç gereçleri yetersiz kuruluşlardan uzak durmalısınız. Diş doktorları haricinde bu işlemlerin yapılabildiğini unutmamalı bu konuda güveni ön planda tutmalısınız. Sağlıklı mutlu gülüşler…

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın