Estetik Diş Dolgu Nasıl Yapılır?

Estetik Diş Dolgu Nasıl Yapılır?

Estetik dolgu aslında rutin yapılan bir diş muayenesidir. Dolgunun estetik ismi ile birlikte anılmasının en önemli sebebi ise görüntünün güzelleşmesi ve gülüşlerde ki canlılığı arttırmasıdır. Ayrıca dişinde her hangi bir sıkıntı olmadan da bu uygulamayı yaptıranlarla birlikte, diş dolgusu ile estetik diş dolgusu ayrılmıştır.
Estetik diş dolgusu standart diş muayenesi ile birlikte yapılan, hastanın öncelikle güzel kusursuz diş görünümünü sağlayan bir işlemdir. Bu işlemin yapılması kullanılan dolgularla birlikte diş doktorun becerisi bir araya gelmesi ile estetik bir görünüm sağlanacaktır.
Bilindiği üzere siyah dolgu gibi ağız içerisinde kötü görünüme sahip bir takım diş dolgu malzemeleri halen kullanılmaktadır. Estetik dolguda bu kötü görünümün önüne geçmek hatta kişinin orijinal dişlerini daha iyi görünüme kavuşturmak, diğer dişlerle bir bütün oluşturmak gibi amaçlar ilk sırada yer almaktadır.
Diş Dolgusu ve Estetik Diş dolgusu Çeşitleri Nelerdir?
Diş dolguları ve estetik diş dolguları denince akla ilk porselen diş dolgusu ve kaplamaları gelmektedir. Bunun yanı sıra kompozit diş dolgusu da sonrasında akla gelenlerdendir.

Hangi Durumlarda Estetik Diş Dolgusu Yaptırılır?

Aslında keyfe keder bile bu dolgunun yapıldığını ifade etmiştik. Bunun yanı sıra kırık ve çürük dişlerde, dişlerde oluşan kalıcı hale gelen renk bozuklukları ve sararmalarda, diş arasında zamanla oluşan boşluklar da, diş boyunun uzatılması ve ya kısaltılmasında da bu işlem oldukça sık uygulanmaktadır.
Estetik diş dolgusu yaptıracak kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli konu ise orijinal dişlerini şekil pahasına da olsa kaybetmemeleri gerektiğidir. Orijinal dişler görünüş olarak iyileştirilebilir ve bunun kesinlikle dişin yapısını bozmayacağının da bilinmesi gerekmektedir. Sadece orijinal diş muhafazasıyla yapılan işlemler önerilmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın