Elde Oluşan Nasırların Tedavisi

El ve avuçlarda meydana gelen nasırlar estetik olduğu kadar sağlık açısından da çok kötü bir durum arz etmektedir. Çünkü sağlığa zararı kadar çok ağrı yapmaktadır. Bu durum ise insanın canını çok yakmaktadır. Fazla sürtünme sebebiyle derimizdeki hücreler birikme  yapar ve deri altına birikir.deri oldukça kalın bir görünüme sahiptir. Görünüm olarak sarı pütürlü bir görünüme sahiptirler ve tıbben vücudun kendini korumak için geliştirmiş olduğu bir çeşit savunma mekanizmasıdır. Yani kişi ellerini çok sık kullanıyorsa örneğin böyle bir işte çalışıyorsa oluşan sürtünme bu nasırlaşmanın sebebi olmaktadır. Bu nasırları evde de yapabileceğimiz bazı tedavi yöntemleriyle tedavi edebiliriz.

Badem yağları, badem yağı günümüzde pek sorunun tedavisinde kullanılmaktadır. Elbette bunu eldeki nasırları yumuşatmak için de kullanabiliriz. Ancak bunu düzenli yapmak zorundayız. Badem yağında bulunan e vitamini nasır iyileşimini hızlandırır. Sürdükten sonra bir yün eldiven takarak uyuyabiliriz.

Nemlendirme, nasır oluşumundaki en önemli sebeplerden biri ciltteki kuruluktur. Bu nedenle nasırları nemlendirme çok önemlidir.

Soğan sarımsak kürü, bilindiği üzere soğan ve sarımsak ta antibakteriyel etki vardır. Ve bu etki nasır tedavisinde çok önemlidir. Ancak kötü kokuya aldırış etmemeliyiz. Ponza taşı, ellerimizdeki nasırlara nemlendirme ve badem yağı tedavisiyle yumuşatma işlemi yapınca bir diğer tedavi olan ponza taşı tedavisini uygulayabiliriz.

Limon dilimleri, nasırlara ponza tedavisi yaptıktan sonra tekrar oluşmasını engellemek için her gece yatmadan önce limon dilimleriyle tedavi uygulayabiliriz.

Elma sirkesi, elma sirkesi de çok güzel bir tedavi şeklidir. Çünkü elma sirkesi asidik bir yapıya sahiptir. Ancak bu yöntem diğerlerini yaptıktan sonra bunu ancak yardımcı yöntem olarak kullanabiliriz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın