Düğün Estetiği

Düğün günü, bireylerin hayatlarında en önem verdikleri gündür. Hiç şüphesiz ki insan düğün aşamasına gelene kadar çeşitli evrelerden geçer. Bireyler gerek birbirlerini tanırken gerekse karşı tarafın ailesini tanırken çeşitli aşamalar geçirirler. Tanıma evresinden sonra gelen olayın resmiyete dökülmesi düğün zamanına az bir zaman kaldığının göstergesidir.

Hiç şüphesiz ki herkes düğününde çok güzel görünmek ister. Özellikle bayanlar kendilerine aynada aktıklarında yüz hatlarında en ufak bir kırışıklık görmeye tahammül edemezler. Bu yüzden düğünden önce bazı gelin ve damatlar düğün estetiği yaptırmayı tercih ederler.

Düğün estetiği bireylerde bölgesel incelme sağlar. Günümüzde botoks ve dolgu işlemleri herkes tarafından ismen de olsa bilinir. Ama bu işlemler tam olarak nedir kimse bilmez.

Botoks

Botoks, genel olarak bölgesel incelme, meme büyütme küçültme operasyonu, kırışıklık giderilmesi, aşırı terlemenin azaltılması gibi işlemlerde kullanılır. Botoks önceden yaygın değildi. Ama artık yaygın bir işlem. Yaşlılık belirtileri yaşamak istemeyen kişilerin ilk tercih ettikleri işlem genellikle botoks oluyor. Düğün  öncesi gelin ve damatlar da bu işlemi uygulayabiliyorlar. Botoksun düğünden 3-4 hafta önce yaptırılmalıdır. Botoksun düğünden ne kadar önce yapılması ile ilgili en iyi yanıtı ise hiç şüphesiz ki size doktorunuz verecektir. Bu yüzden bu konuda botoks yaptıracağınız uzmana danışınız. Botoks 10 dakika kadar sürer ama 6 ay kadar dayanan bir sistemdir.

Dolgu

Cildin canlı ve parlak görünmesini sağlar. Derin kırıklık tedavisinde botoks kullanılır ama bu tedavide botoksun yanında dolgu maddeleri de kullanılabilir.Düğünden önce bel basen çevresindeki fazlalıklar lazer lipoliz işlemiyle ortadan kaldırılır ve bu yolla bölgesel incelme sağlanır.Meme büyütme ve küçültme gelinlik ve damatlık seçiminden önce yapılmalıdır. Burun esteiği ise düğünden 6 ay kadar önce yapılmalıdır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın