Dudak Kalınlaştırma Estetiği

Dolgun ve güzel dudaklar her kadının hayalidir. Dolgun, çekici dudaklar bir kadını daha güzel, genç ve seksi hale getirdiği için arzu edilen bir şey haline gelmiştir. Bazı şanslı kadınlarda doğuştan sahip oldukları kadın dudaklar bütün kadınlar için referans değer haline gelmiştir ve bu nedenle de ortaya son yıllarda dudak kalınlaştırma estetiği popüler hale gelmiştir.

Dudak Kalınlaştırma Kimler İçin Uygundur?

Dudak kalınlaştırma dudakları yapısal olarak ince veya zamanla incelen; yüzündeki gençlik ve dolgunluk ifadesini kaybeden hastalara uygulanan bu estetik operasyon aynı zamanda dudak kanserine yakalanan ve/veya dudaklarının bir kısmı alınan hastalara da uygulanabilmektedir.

Kalıcı Dudak Estetiği

Dudak Kalınlaştırma Nasıl Yapılır?

Dudaklarının dolgunluğundan memnun olmayan herkes dudak kalınlaştırma estetiği nasıl yapılır diye merak etmektedir. Sizleri bu operasyon ile ilgili kısaca bilgilendirelim.

Öncelikle belirtmeliyiz ki dudak kalınlaştırma estetiğinde doğal görünümün korunması başlıca hedeflerdendir. Bunun yanı sıra dudak konturlarını belirgin hale getirmeyi, kırışıklıkları azaltmayı ve dudakları dolgunlaştırmayı amaçlar.

Dudak kalınlaştırma estetiği şu yöntemlerle yapılır:

  • Geçici dolgu maddeleri: Kollajen, Hyalurinik asit gibi maddelerden yapılan estetiktir. Bu maddeler iğne ile enjekte edilir ve zararsızdır. İğne ile yapılan enjeksiyonun ardından hasta normal yaşantısına hemen döner. Etkileri geçicidir ve 4-5 ayda bir tekrarlatmak gerekir.
  • Katı formdaki dolgular: Enjektörlerle değil ameliyatla yapılan bu işlemde alloderm veya gortex denen malzemeler kullanılmaktadır. Operasyon dudak kenarlarından açılan minik kesilerden içeri dolgunun yerleştirilmesi şeklinde olur; dolgular konulduğu şekli muhafaza eder ancak küçük bir ihtimalle de olsa zamanla dudağı zorlayarak dışarı çıkabilme riski vardır.
  • Hastanın kendi dokularının kullanılması: Burada ise hastanın vücudundan alınan yağ, deri gibi hücreler kullanılarak operasyon gerçekleşir. Oldukça zararsız ve etkili bir yöntemdir ancak 2-3 kez tekrarlanması gerekir.
  • Ameliyat: Lokal anestezi ile yapılan basit ve etkili ameliyatlardır. Plastik cerrahın seçeceği yöntemle dudaklar şekillendirilir, geçici değil kalıcıdır.
  • Martı kanadı tekniği: Dudak kenarını yukarıya taşıyarak kalıcı sonuç elde edilen bir ameliyattır.
  • Dudak asma: Burun içinden yapılan bir keşiden dikişler geçirilir ve dudaktan geçirilen bu dikişler ile dudak yukarı doğru kaldırılır.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın