Dudak Estetiği Yaptıranların Yorumları

Biestetik yazarları olarak dudak dolgusu yorumları ve dudak estetiği yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Estetik cerrahlara işlem yaptırdıktan sonra bireylerin yorumları önemlidir. Çünkü yeni dudak dolgusu yaptıracak kişileri büyük oranda etkiler.

Dudak estetiği dolgun, çekici ve güzel dudaklara sahip olmak isteyen kadınlar tarafından oldukça merak edilen bir uygulamadır. Bu uygulama her ne kadar basit ve risksiz de olsa bir operasyon söz konusu olduğu için haliyle dudak estetiği nasıldır, kalıcı mıdır, olumlu sonuçlar var mıdır gibi sorular sorulmaktadır. Öncelikle dudak estetiği nedir ve niçin yapılır bunu inceleyelim.

Dudak Estetiği Nedir?

Dudak estetiği çeşitli sebeplerden dolayı şekli bozulmuş dudaklara şeklini geri kazandırmak, dudak dolgunlaştırmak, dudak kalınlaştırmak gibi amaçlarla yapılan işlemlerin tümüne verilen addır. Dudak kalınlaştırma, inceltme, şeklin yeniden tasarlanması ve doğuştan oluşan dudak bozuklukları, dudak orantısızlıkları, tavşan dudaklar gibi problemlere çözüm getirmek için dudak estetiği tercih edilmektedir. Dudak estetiği için birden fazla yöntem uygulanabilmektedir; bunlar için en doğru planlamayı estetik plastik cerrah ile birlikte hasta seçebilmektedir.

dudak dolgusu yaptıranların yorumları

Dudak Estetiği Kalıcı Mıdır?

Dudak estetiğinin kalıcılığı yapılan işleme göre değişir; örneğin bazı maddeler ile yapılan dudak estetiği işleminin kalıcılığı 4-5 ay sürmekte iken bazılarının kalıcılığı daha uzun sürebilmektedir.

Dudak dolgunlaştırma işlemi için yapay malzemeler veya hastanın kendi dokuları kullanılmaktadır. Ancak kullanılan dolgu malzemeleri yapısına göre kalıcılığı farklı maddeler olduğu için hastanın dolgunlaştırma işlemini tekrarlaması gerekebilir.

Dudak inceltme ameliyatı ise lokal anestezi ile dudağından iç kısmından atılan bir kesi ile dudaklardan elips şeklinde bir dokunun çıkarılması işlemidir. Operasyondan sonra kesi kapatılarak dudakların incelmesi sağlanır.

Dudakları yeniden şekillendirmek için dudakları kaldırma, martı kanadı tekniği, dudak kenarlarının doldurulduğu Paris dudak tekniği, dudak asma tekniği gibi teknikler uygulanır ve bunlar nispeten daha cerrahi operasyonlardır.

Ameliyat Sonrası

Dudak estetiği sonrası neler yaşanır sorusunun cevabı da oldukça fazla merak edilmektedir; cerrahi işlemler sonrasındaki ilk birkaç gün içinde dudaklarda şişlik, iğneyle enjeksiyon sonrası uygulama alanlarında kızarıklık veya morluk görülebilmektedir ancak bunlar kısa sürede geçmektedir. Doktorun önerilerine uyarak ameliyat sonrasını daha kolay atlatacağınızı unutmayın.

Dudak estetiği yaptıranlar bu basit operasyonlar sonrası oldukça olumlu sonuçlar almaktadırlar. Tekrarlanması gereken işlemlerde uygun zamanlarda gerçekleştirilen diğer seanslar kalıcılığı arttırmaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın