Dudak Estetiği Öncesi Ve Sonrası

Özellikle kadınların arzu ettikleri dolgun ve çekici dudaklar için son yıllarda popüler hale gelen ve basit operasyonlar olduğu için sıkça tercih edilen dudak estetiği olumlu sonuçlar veren cerrahi işlemlerin bütünüdür. Dudak estetiği dudak kalınlaştırma, dudak dolgunlaştırma, dudak inceltme, dudak şekillendirme gibi estetik operasyonları içerir.

Dudak Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Dudak estetiğini;

  • Doğuştan gelen yapısal sebeplerle dudakları ince olanlar
  • Dudak kanseri neticesinde dudağının bir kısmını kaybedenler
  • İlerleyen yaşından dolayı dudaklarında kırışıklık veya sarkma meydana gelenler
  • Dolgun veya çekici dudaklara sahip olmak isteyenler
  • Doğuştan sebeplerle dudakları çok kalın olup da inceltmek isteyenler yaptırabilir.

Dudak estetiği farklı yöntemlerle yapılsa da aslında basit ve ağrısız işlemlerdir. Dudak estetiği sonrası hastalar normal yaşantılarına devam ederler, bu nedenle dudak estetiği ameliyat sonrası da kolay olan bir operasyondur diyebiliriz.

Dudak Dolgusu Öncesi ve Sonrası Fotoğraflı

Dudak Dolgusu Öncesi ve Sonrası Resimli

Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

Dudak estetiğinde en çok tercih edilen ve arzulanan dudak dolgunlaştırma olduğu için genel talep bu yöndedir. Vücuda uygun yapay malzemeler veya hastanın kendi vücut dokuları kullanılabilir. Ancak bu dolgu malzemeleri vücut tarafından emilebilir ve bu nedenle de tekrarlanması gerekebilir. Dudak estetiği basit bir lokal anestezi için kremle uyuşturularak dakikalar içinde yapılan bir işlemdir. Hasta operasyonun hemen ardından normal yaşantısına dönebilir.

Dudak Estetiği Sonrası

Dudak estetiği risksiz ve basit; bu nedenle de risksiz operasyonları içerir. Ameliyat sonrası da doğal olarak kolay atlatılan rahat bir dönemdir. Yalnızca dudak kenarlarında özellikle enjeksiyonla yapılan dolgu işlemlerinden sonra kızarıklık veya şişlik görülebilmektedir. Ancak bu tarz şişlik, kızarıklık veya morluklar 2-3 gün içerisinde kaybolmaktadır.

Dudak Estetiği Kalıcılığı

Dudak dolgusu dudakları dolgun ve hacimli göstermeye yönelik operasyonları içerir ve kullanılan malzeme vücut tarafından emilmektedir. Bu nedenle işlemin uygun aralıklarla tekrarlanması gerekir. Özellikle dudak dolgusunun bu uygun aralıklarla tekrarlanması dudak estetiği kalıcılığı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Operasyon Sonrası Görünüm

Dudak estetiği için yapılan operasyonlarda öncelikli amaç yapaylıktan uzak doğal bir görünüm elde etmektir. Bu nedenle estetik ve plastik cerrahi uzmanları hasta ile görüşerek operasyon hakkında karar almalıdırlar.

Dudak Estetiği Öncesi ve Sonrası Fotoğraflı

Dudak Estetiği Öncesi ve Sonrası Resimli

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın