Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

Özellikle kadınlar tarafından en çok tercih edilen estetik operasyonlardan birisi de şüphesiz ki dudak estetiği operasyonudur. Bunun başlıca nedenlerini şöyle sıralayabiliriz;

  • Güzel ve dolgun dudakların bir kadını çok daha güzel ve seksi göstermesi,
  • Dudak estetiğinin pratik, ağrısız ve kolay olması,
  • Dudak estetiği sonrası sürecin kolay geçmesi,
  • Dudak estetiğinin çok çabuk yanıt vermesi.

Dudak Estetiği Nedir?

Dudak estetiği nedir sorusuna verilecek en kapsamlı yanıt doğuştan gelen yapısal nedenlerden dolayı dudakları aşırı derecede ince ya da kalın olan veya çevresel etmenler/hastalık gibi nedenle dudak kaybı veya deformasyonu yaşamış kimselere uygulanan basit operasyonlar neticesinde arzu edilen görüntüyü yaratma çabasıdır. Dudak estetiği pratik, hızlı, sonuç odaklı ve ağrısızdır.

Dudak Estetiği Nasıl Yapılır

Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

Dudak estetiği işlemine başlamadan önce doktor ve hasta görüşerek yapılması istenen ve yapılması gereken işlemleri konuşurlar. Dudak estetiğindeki ilk hedef doğal görünümü korumak olduğu için doktorlar hastalarını yönlendirmek adına görüşme yaparak birlikte karar verirler. Ardından estetik operasyon ya da cerrahi işlem ile dudak estetiği yapılır. Dudak estetiği dudakları şekillendirme, dudakları kalınlaştırma, dudakları dolgu maddeleri ile doldurma, dudakları inceltme gibi operasyonların genel adıdır. Ancak bu saydığımız işlemlerin tamamı dakikalar içinde yapılan ve hemen sonrasında hastanın normal yaşamına döndüğü operasyonlardır.

En çok tercih edilen dudak estetiği olan dudak dolgunlaştırma estetiğinde ise yapay ya da hastanın vücut parçaları ile dolgu yapılır. Her ikisi de zararsız ve olumlu sonuçlar veren yöntemlerdir. Bu maddeler mikro iğneler ile dudak çevresinden dudak içine doldurulur.

Dudak inceltme estetiğinde ise dudağın iç kısmından bir kesi açılır ve elips şeklinde bir parça alınarak kesi kapatılır.

Dudak Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Dudak dolgusu ile ilgili en çok merak edilen şey dudak dolgusu kalıcı mıdır sorusudur. Dudak dolgusu ister yapay dolgu maddeleri ile yapılsın ister hastanın kendi yağ veya deri dokuları kullanılsın vücut bunları bir süre sonra yavaşça yok etmeye başlayacaktır. Ancak dudak dolgusu tekrarlama işleminin kalıcılığını arttırdığını gösteren çalışmalar vardır. Yani kısaca dudak dolgunlaştırma estetiği yaptırmak istiyorum ama kalıcılığına güvenmiyorum diyorsanız dudak dolgunlaştırma estetiğinin tekrarlatmanız gerekebileceğini unutmayın.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın