Dudak Dolgunlaştırma

Her kadının sahip olmak istediği dolgun ve çekici dudaklar için arzu ettiği dudak dolgunlaştırma hastanelerde uzmanlar tarafından yapılabilmektedir. Basit dolgu operasyonları ile dudaklara istenen dolgunluk ve hacim kazandırılır.

Dudak Dolgunlaştırma Hangi Bölgeye Uygulanır?

Dudak dolgusunda ilk hedef dudak kalbi denilen bölgedir; yani üst dudağın orta kısmıyla alt dudağın o bölgeye denk gelen kısımlarıdır. Doku enjeksiyonları ile hedef bölgeye dolgunluk kazandırılır. Enjeksiyon ile hedef alana hacim ve kontur kazandırılır.

Dudak Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu estetik ve ağrısız bir operasyondur; ayrıca hekimin yüzün tamamına uygun bir şekilde dudak dolgunlaştırma işlemini, gerçekleştirmesi gerekir.

Evde Dudak Dolgunlaştırma

Yapı olarak çok fazla sinir barındıran dudaklara lokal anestezi için krem sürülür ve anestezi gerçekleştikten sonra mikro uçlu iğnelerle operasyon başlar. Dolgu maddesi bu iğnelerle hastaya hazırlanan estetik planlamasına uygun olarak yapılır. Dudak dolgunlaştırma ne kadar sürer sorusunun cevabı ise ortalama 15-25 dakikadır. Dudak dolgusu işleminden hemen sonra hasta normal yaşantısına dönebilir, herhangi bir ağrı ya da acı duymaz. İkinci seans ise 6-9 ay sonra yapılabilir.

Dudak Dolgusu Nerelerde Kullanılır?

  • Dolgunlaştırma işlemi,
  • Şekillendirme işlemi,
  • Kontur belirginleştirme işlemi,
  • Asimetrik durumlarda,
  • Sarkmalarda veya kırışıklıklarda
  • Hassas dudak çizgilerinde

Yukarıda saydığımız işlemlerde tercih edilen dudak dolgusu operasyonunun ardından hastanın yaklaşık 1 saat süreyle bir şey yememesi ve ruj kullanmaması gerekir. Ayrıca iğnenin uygulandığı yerlerde karşılaşılan kızarıklık veya morluklar için endişelenilmemesi gerekir.

Dudak Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Dolgun dudaklara sahip olmayı sağlayan dudak dolgunlaştırma işlemi için en çok sorulan soru dudak dolgusu kalıcı mıdır sorusu olmaktadır. Dudak dolgusu için kullanılan madde hyalüronik asittir ve bu da zamanla vücut tarafından emilebilir. Dudak dolgusunun vücutta kalma süresi kişinin yaşam tarzı, iş koşulları, fiziksel etmenler ve çevre gibi koşullara göre değişiklik gösterse de ortala şartlarda bir dudak dolgusu 4-5 ay sürmektedir. Dudak dolgusunun kalıcılığı kullanılan malzeme ile yakından ilgilidir; ancak dudak dolgusu işlemini tekrarlamanın da kalıcılığı üzerinde olumlu etkisi olduğu görülmüştür.

Dudak dolgunlaştırma ile ilgili aklınıza takılan soruların cevaplarını dudak dolgusu makalemize tıklayarak okuyabilirsiniz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın