Ameliyatsız Dudak Dolgunlaştırma

Operasyon geçirmeden dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak istemez misiniz? Kabul edelim, her kadının hayali dolgun ve seksi dudaklara sahip olmaktır. Bunun içindir ki son yıllarda basit ve ağrısız olması nedeniyle pek çok kadın dudak estetiği yaptırmaktadır. Dudak estetiği basit bir işlemdir; ameliyat sonrası sıkıntılar yaşanmaz ve hatta hasta operasyonun hemen ardından normal yaşantısına geri dönebilir; ancak herkes estetik operasyon geçirmek istemeyebilir. Estetik yaptırmadan doğal yöntemler ile siz de dolgun dudaklara sahip olacaksınız.

Ameliyatsız Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

Tarçın Mucizesi: Yıllardır soğuk algınlığı ve grip için kullandığımız ya da tatlılarımızı süslediğimiz tarçın dolgun dudaklara sahip olmak için mucizevi bir bitkidir. Dudaklarınıza öncelikle bir vazelin veya nemlendirici sürün ki tarçın dudaklarınızı tahriş etmesin. Kremin ardından parmağınızla tarçını dudaklarınıza sürerek karıncalanmaya başlayana dek bekleyin. Ardından durulayın ve doğal rengini almış ve dolgun dudaklara sahip olmanın keyfini sürün.

Dudak Dolgunlaştırma

Dudaklarda Baldan Gelen Güzellik: Bal ve zeytinyağı ile yapacağınız karışımla dudaklarınıza doğal ve sağlıklı bir dolgunlaştırma işlemi yapmanız mümkün. Yarımşar tatlı kaşığı bal ve zeytinyağını karıştırarak temiz bir fırçayla dudaklarınıza uygulayın. Birkaç dakika bekletip ılık suyla durulayın. İki günde bir yatmadan önce bunu tekrarlayın. Aynı şekilde bal ile hazırlayabileceğiniz bir karışım daha var; burada da zeytinyağı yerine kabartma tozu kullanarak kürünüzü hazırlayabilirsiniz.

Dudak Pompalama: Bu yöntem etkili ve eğlenceli olsa da yapmak isteyenlere çok dikkat etmelerini öneriyoruz. Dudak pompalama için özel üretilmiş aparatlar veya evdeki herhangi bir deodorant, kolonya vs. kapağı ile dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Dudaklarınızı büzün ve dudak içinden dudak çizgisine doğru en son hatta aparatı yerleştirin ve emer gibi hareketle oradaki havayı alın. Bunu birkaç kez tekrarlayınca dudaklarınız dolgunlaşacaktır. Eğer aparatı ya da kapağı dudak çizginizin dışına koyarsanız kan toplama veya morarma olabilir.

Egzersizler: Nefes alıp yanaklarınızı şişirin; ardından ağzınızdaki bu havayı yavaşça üfleyerek verin. Buna ek olarak ağzınızı genişçe açarak ünlü harfleri söylemeyi de ihmal etmeyin. Bu egzersizler dudaklarınızı genç ve dolgun tutacaktır.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın