Dudak Dolgusu ve Operasyon Sonrası Görünümü

Dudaklar yüzün en dikkat çekici bölümlerinden biridir. Dudak dolgusu ise dudaklarının kalınlığından memnun olmayan kişilerin tercih ettiği yöntemlerden biridir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu yüz için yapılan estetik işlemlerden biri olarak kabul edilmektedir. Bu dolgunun amacı bireyleri daha şekilli dudaklara ulaştırmaktır. Diğer estetik operasyonlarla kıyaslandığında daha kolay gibi gözüken dudak dolgusu, uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar doğmaktadır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

                Dolgu, dudaklara ve dudakların çevresine dermal dolgular enjekte edilmek sureti ile yapılmaktadır. Bu dermal dolguların pek çok çeşidi bulunmaktadır. Fakat dolgular arasından genellikle insan vücuduna en faydalı olanları seçilmektedir.Hiyalüronik asit içeren dolgular bunlardan biridir.

Herkes İstediği Dolgunlukta Dudak Yaptırabilir Mi?

                Özellikle bu sistemde bireylerin yüz tiplerine göre dudak dolgusu yapılmaktadır. Uzman doktorlar aşırı derecede ince olan dudakların doldurulmasının çok zor olduğunu açıklamışlardır. Buna rağmen kişisel olarak bir doktorla görüşüp fikir almak önemlidir.

Dudak Dolgusu Sonrası Görünüm

                Doldu estetik bir işlem olduğu için yüze oturmasını sağlayan bir zaman dilimi vardır. Özellikle dolgudan sonraki gün dudakta şişlikler ve morarmalar yaşanabilmektedir. Bu doğal karşılanmalıdır. Doldu yaptıran herkeste derecesi farklı olsa da dudaklar ödem de toplamaktadır.

Ortalama olarak dudak dolgusu yaptırıldıktan sonraki hafta bu tip şikâyetler görülmektedir. Fakat bir haftanın sonunda istenilen görünüme kavuşulmaktadır.

Bu sürecin daha iyi geçebilmesi için birkaç püf noktası bulunmaktadır.

  • Dudaklara yapılan buz kompresi şişliğin azalmasına yardımcı olacaktır.
  • Kıyafet seçimlerinde dudaklara değmeyen parçalar tercih edilmelidir.
  • İnsanlarla öpüşmekten kaçınılmalıdır.
  • Morluk için gerekli kremlerin yanı sıra doğal içerikli kapatıcılar kullanılabilmektedir.
  • Sigara kullanımı varsa bu süreçte en aza indirilmeli ya da tamamen bırakılmalıdır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın