İmplant Diş

Dişler hayatımızda önemli bir yer kaplamaktadırlar. Yemek eylemi sırasında ilk sindirim dişlerde başladığı gibi yine kişinin dış görünüm estetiğinde yine büyük bir söz sahibidir. Hayatımızda bu derece önemli bir yer kaplamakta olan dişlerimizin bakımı önemli bir yere sahip olmaktadır.

İnsanlar bazı nedenlerden dolayı dişlerini kaybedebilmektedirler. Diş kayıplarından dolayı birçok sorun insanların karşısına çıkabilmektedir. Özellikle dış görünüş estetiğini olumsuz etkileyen diş kayıpları aynı zamanda yemek eylemi sırasında da büyük sorunlara yol açabilmektedir.

Diş Kayıpları Sizleri Korkutmasın!

Ağız ve diş sağlığı alanında ilerleyen teknoloji sayesinde diş kayıplarının telafisi kolaylıkla söz konusu olmaktadır. İmplant diş uygulaması adı verilen işlem sonucunda kişiler kaybetmiş oldukları dişlerine alternatif olarak protez dişlere kolaylıkla sahip olabilmektedirler.

İmplant Diş Görünümü

İmplant Diş Uygulaması Nasıl Yapılır?

Diş kaybı yaşayan kişiler için büyük bir sorun çözümü sağlayan implant diş uygulaması 3 aşamadan meydana gelmektedir. Bu aşamalara bakacak olursak,

  • İlk aşama, hastanın implant diş öncesi ve sonrası hakkında bilgilendirildiği ve genel bir ağız sağlığı muayenesine tabi tutulduğu hazırlık aşamasıdır.
  • İkinci aşama, implant yapılacak bölge hakkında veri toplanması ve implant uygulamasının tasarlanması aşaması olan planlama aşamasıdır.
  • Üçüncü aşama, implant diş uygulaması işleminin gerçekleştirildiği aşamadır.

İmplant Diş Süreci

İmplant dişin uygulanma süreci hastadan hastaya farklılıklar göstermektedir. Bazı hastaların çene ve doku yapısı güçlü olduğundan dolayı implant diş uygulamasının tamamlanma süresi 1 ay kadar bir süre olmaktadır. Bazı hastalar ise daha hassas bir çene kemiği ve dokuya sahip olduğu için uygulanma süresi hemen hemen 12 ay gibi bir süre alabilmektedir.

Sürenin uzun ya da kısa olması, uzman kişinin hastalara yapacak olduğu testler ile belirlenmektedir. İmplant diş uygulanma süresinin uzun ya da kısa olması kişiden kişiye göre değişmekte olup bu süreler sonucunda uygulama işlemi aynı sonuçlarla noktalanır. Genel olarak hastalarda uygulama sonunda birkaç gün boyunca hafif bir ağrı görülmektedir. İmplant takılmadan önce çeneye takılan vida ile hasta belirli bir süre bekletildiği için böylelikle implant uygulandıktan sonra hasta implant dişe önceden alışmış olabilmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın