İmplant Diş Tedavisinin Ömrü Ne Kadardır?

Diş problemleri çeken insanların tercih ettiği ve çeneye vidalı bir şekilde yerleştirilen dişlere implant tedavisi denilmektedir. Herkesin merak ettiği bir diğer konu ise implant tedavisi ile onarılan dişlerin ne kadar süre kalıcı olduğudur.

Ağız ve diş sağlığı oldukça önemli bir konudur. Bu nedenle ağız ve diş bakımı yapmak oldukça önemlidir. Dişlerin çürümesi ile ortaya çıkabilecek sorunların sonrasında dişlerin çekilmesi de söz konusu olabilmektedir. Bu durumlarda farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bunlardan bir tanesi de implant tedavisidir. İmplant tedavisi, son derece olumlu etkiler ortaya çıkaran bir tedavidir. Yapıştırma ya da takma dişlerin yanı sıra daha uzun ömürlü olarak bilinmesinin yanı sıra, kullanımı daha kolaydır. Çünkü implant tedavisinde dişin düşme, çürüme, çıkma ya da zarar görme olasılığı daha düşüktür. İmplant diş tedavisinin ömrü, operasyonu gerçekleştiren uzmanın mahiyetine ve hastanın dişlerine ne kadar önem ve özenle baktığına göre değişim gösterebilmektedir. Sağlıklı bir şekilde bakılan implant dişler oldukça uzun yıllar ve hatta ömür boyu kullanılabilmektedir. Ancak ağız ve diş bakımı önemsenmezse kısa sürede sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Uzun yıllar boyunca dişlerin sağlıklı, kaliteli ve sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi için ilk olarak tercih edilen hekimin bu işin uzmanı olması ve yaptığı operasyonun başarılı olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra hastanın çene kemiğinin implant tedavisi için uygun olup olmadığı da önemli olan bir diğer unsurdur. Operasyon esnasında tüm işlemlerin sırası ile gerçekleştirilmesi ve hastanın da uzman hekimin verdiği talimatları eksiksiz bir şekilde tamamlaması gerekmektedir. Böylece operasyon başarı ile tamamlanabilmektedir.

İmplant tedavisinden sonra hastanın dişlerine önem vermesi ve dikkatli bir şekilde bakımını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Böylece 15 yılı aşkın bir süre boyunca dişler, sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Şenol uysal Reply

    Ben de implant tedavisi yaptırmak istiyorum ama bir türlü nerede yaptıracağıma karar veremedim.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın