Diş İmplantı

İmplant titanyumdan yapılan yapay diş kökü demektir. Çene kemiğine yerleştirilerek üzerine yapılacak prototip unsurları desteklemek maksadıyla yapılır. Tek diş eksikliklerinde, birkaç diş eksikliklerinde veyahut da tam diş eksikliklerinde uygulanır. Diş kökünü taklit ederek protezlerin yapılmasını destekleyen unsurlardır.

İmplant Kimlere Uygulanabilir?

İmplant geniş bir skalada herkese uygulanabilir. Sistemik durumu elveren, çene kemiği, anatomik yapıları müsait olan ve hekim tarafından herhangi bir aksi durum olmadığı durumlarda hemen hemen herkese implant uygulanabilir. İmplant uygulamamasındaki en büyük etken sistemik hastalıklar, özellikle kontrol altına alınamayan diyabet, kalp-damar hastalıkları ve organ yetmezlikleri örnek gösterilebilir. Bunların yanı sıra gebelerde ve gelişimini tamamlamamış kişilere de uygulanamaz. Bunların haricindeki herkese implant tedavisi uygulanabilir.

Diş İmplantı

İmplantın Avantajları Nelerdir?

İmplantın en büyük avantajı eksik olan bölgede komşu dişlere zarar vermeden tek başına müstakil olarak uygulanmasıdır. Ayrıca hiç dişi olmayan hastalar için sabit protez de uygulanabilir. Diğer avantajları ise tek başına yapay kök formunu taklit ederek kökün yapılmasıdır. Üstüne protetik tedavinin yapılması ile orijinal en başarılı taklit eden çalışmadır. İmplant temizliğin ve estetiğin en üst seviyede olduğu bir çalışmadır.

İmplant Yaptırmak Maliyetli Midir?

Kısa vadede bakıldığında maliyetli gibi gözükse de uzun vadede düşünüldüğünde implant daha ekonomik protetik ve cerrahi girişimdir. Çünkü standart olarak yapılacak olan protezler belli bir zaman sonra yenilenmesi gerektiği için tekrar yapılması gerekir. Tekrar yapımı da ayrı bir maliyet söz konusuna tabidir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın