Diş Estetiğinde Son Zamanların Gözdesi Laminate Veneer Tedavisi…

Laminate Veneer diş estetiğinde kullanılan son zamanların gözdesi bir estetik işlemler arasında dikkat çekmektedir. Porselen diş olarak da bilinse de; diğer bilinen porselen dişlere nazeren, estetik açıdan ayrı işlemlerden geçmektedir.

Laminate Veneer İle Diş Estetiği

Bu işlemin en önemli katkısı ön veya görülen dişlerde hem güvenli, hem hızlı, hem de harika görünümdür. Bilhassa yamuk dişler açısından daha önce umutsuz vaka olarak geri kliniklerden gönderilen hastalar bu yöntemle birlikte dişleri düzeltilerek gönderilmektedir. Rahat bir gülüş için hazırlanan ve geliştirilen bu diş estetiği tekniği ile birlikte kişilerin öz güveni de korunmaktadır.
Laminate Veneer laminent porselen venerler olarak da adlandırılır. Bu dişe hariçten takılan ve görüntü de iyileşme sağlayan teknik olmakla birlikte, çürük dişleri kapamada da kullanılmaktadır. Seramik özelliği sayesinde uzun ömürlü olması ayrı bir artısı olarak dikkat çeker. Estetik diş tedavisi değince ilk akla gelen teknik olarak da sayılabilir.
Laminate Veneer diş estetiği ile neler yapılabilir? Bu diş estetiği ile özellikle dişlerinin boyundan, şeklinden memnun olmayan kişiler faydalanabilir. Sadece boyut ve şekil değil, aynı zamanda dişin renginde de doğal beyazlık sağlanabilmektedir. İdeal beyazlık açısından en sık tercih edilen diş estetiği tedavileri arasında hep dikkat çekmektedir. Tedavi süreci ise 5-7 gün kadar sürer ve kişilerde ki bu ideal görüntü ise en az yıl kadar kalıcılık sağlamaktadır. Renk açısından başlayacak solmalar ise arttığında bu işlem yeniden tekrar edilebilir. Boş olan dişlerde de bu ilkem sık tercih edilir. Hem beyaz diş, hem kullanılabilen sağlam bir diş ile ideal diş estetiği için porselen kaplamalar sorunsuz bir çözüm sağlamaktadır. Ayrıca zedelenmiş ve kırılmış dişler için de bu yöntem çözüm olduğu unutulmamalıdır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın