Diş Estetiğinde İmplantın Önemi ve Bilinmesi Gerekenler

implantın önemi

Diş estetiğinde implantın yeri her zaman başkadır. Bunun en büyük sebebi ise ağızda kalıcı bir etkiye sahip olması, kurtarılan dişin bir ömür etkisinin devam ettirebilmesidir. Çene desteği ile yapılan bu işlem ile hem eksik dişlerin tamamlanması mümkün olur, hem de ağız görüntüsünde ki uyum tamamlanır. Bu yönüyle estetik işlemler arasında da sayılan diş implantı son dönemlerde oldukça yaygınlaşmıştır.

Eksik Diş İle Yaşamayın!

Bazı çene sorunları ile hastaneye müracaat eden kişilerin sorunları incelendiğinde, sorunun esas sebebi eksik diş olarak tespit edilir. Bu durumun yaşanmaması için eksik olan dişlerinizin en kısa zamanda tamamlanması önem arz eder. Bu tamamlanma işleminde kalıcılık, sağlamlık için implant en doğru seçenek olarak tanımlanır. Gıdaların çiğnenmesi oldukça önemlidir. Bir birey tek tarafı ile yemek yiyorsa bu gelecek te sıkıntı oluşturabilir.
Çene sorunlarından ziyade görsel olarak da diş ve ağızda bulunmayan dişler ve ya boşluklar insanı oldukça etkiler. Gülüşlerin bozulmaması ve saklanmaması için, estetik görüntünün tam olması için ağız ve diş sağlığı ile görüntüsü büyük öneme sahiptir. Diş implantın da vida yardımı ile çeneye tutturulan diş ile bu sorunların önüne tamamen geçmeniz mümkün olacaktır.
Diş implantı hemen hemen herkese uygulanabilir. Yine de doktorunuz bu işlem öncesi birkaç test ile bu operasyona elverişli olup olmadığınızı kontrol edecektir. Yine 18 yaşı sonrasında bu işlem zorunlu haller dışında yapılmaktadır. Hastanın çene yapısı bu işleme hazır olmalı, çene gelişimi tamamen sonlanmış olmalıdır.
İmplant işlemi genelde 3 seansta bitirilir. Bunun sebebi ise doğru ölçü ve hazırlığın sağlıklı olarak tamamlanmasıdır. Kimi durumlarda bu süre 2 seansta da bitirilebilir. Bu seans aralığını ise doktorunuz belirler ve kişiden kişiye aralık koyulabilir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın