Diş Estetiği Nedir? Diş Estetiğinde Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

diş estetiği nedir

Diş Estetiği diş üzerinde yapılan tüm işlemlerin sonucunda görünüşte ve gülüşlerde ki görüntünün en iyi olması için geliştirilen estetik işlemlere denir. Diş estetiğinde en önemli olan konu diş sağlığı ile birlikte rahat gülüşlerin sağlanmasıdır.

Diş Estetiğinde Kullanılan Yöntemler

Diş Estetiği değince akla birkaç yöntem gelmektedir. Bu yöntemlerin başında; diş beyazlatma, estetik diş dolguları, Laminate Veneer tekniği, İmplant gelmektedir.
Diş estetiği sayesinde hem kaybolmaya yüz tutmuş dişlerinizi yeniden kazanmanız mümkün, hem de kaybettiğiniz dişlerin yerine sağlam, ömürlük dişleri yaptırmanız mümkündür. Genel olarak diş estetiği konularına giren bu yöntemler sayesinde hem diş sağlığınız iyileşir, hem de görünüşünüzde ki kusurlar giderilir.
Laminate Veneer yöntemi ile porselen kaplamalar dişinizde ki ideal beyazlığı sağlar ve gülüşlerinizi saklamak zorunda kalmazsınız. Olmayan dişlerinizin yerine kullanılabildiği gibi, mevcut dişlerinizin üzerine de bu yöntem uygulanabilmektedir. Bu yöntem aynı zamanda dişlerin boyutunu ayarlar, şeklini ayarlar ideal görüntü için ne gerekiyorsa bireye bu imkanı tanır.
Diş beyazlatma ise yapılan dolgularda kullanılan estetikte ideal görüntüyü amaçlar. Bunun içinse geliştirilen dolgu malzemelerinin beyazlığı diş estetiğinde olmazsa olmazdır. Dolguların yanı sıra diş beyazlatmada diğer teknikler de sık olarak kullanılır. Bu yöntemlerin başında ise diş geneline uygulanan ve koruyucu, beyazlatıcı etkisi olan maddelerdir. Macun gibi maddeler ssayesinde bu teknik uygulanır sonrasında uzun süren beyazlamış dişlere sahip olunur. İmplant ise olmayan dişlerinizin yerine vida ile çene ile damak arasında yapılan orijinal dişler kadar sağlam ve ömürlük diş olarak adlandırılan tekniğe verilen isimdir. Son zamanlarda yerine gelmeyen dişler için uygulanan ve ağızda diş kaybının en etkili yöntemi olan diş implantı sayesinde sizde hem kalıcı hem de bembeyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın