Diş Beyazlatma ve Diş Estetiğinde Diş Beyazlığını Sağlayan Yöntemler

Diş beyazlatma, diş estetiğinde en çok ele alınan konulardandır. Diş beyazlatma diş estetiğinde her zaman hedeftir. Birkaç diş beyazlatma yöntemi vardır. İlk akla gelen yöntem ise doğal olan renk ile oynayarak ideal renge ulaşmaktır.

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma işlemi diş üzerinde uygulanan ve dişteki ideal beyazlığı sağlamak için kullanılan diş estetik muayenesidir. Asıl amaç dişteki ideal beyazlığı sağlamak ve diş kusurlarını kapatmak ve ya yok etmektir. Diş beyazlatma işlemleri genelde macun maddesi ile birlikte, hidrojen peroksit maddeleri ile yapılmaktadır.
İdeal diş sağlığının tespiti sonrasında bu işlem uygulanabilmektedir. Yani kişinin ağız içinde daha ciddi sorunları olduğu müddetçe bu işlem hep sona bırakılır. Ağız ve diş sağlığının önceliği ile diş beyazlığında korunma da sağlanacağından öncelik her zaman ağız ve diş sağlığı olur. Bu işlemi evinde yapılması olanağı da son zamanlarda mümkün hale gelmiştir. Evinde diş beyazlatma işlemini uygulayacaklar içinse özel ağızlık tasarlanır ve beyazlatma işlemini kişi evinde kendine uygulayabilir. Normal koşullarda ise bu işlemi doktor muayene esnasında gerçekleştirir.
Diş beyazlatma sonrasında oluşan etki en az 2yıl sürer ve bu süre 3 yıla kadar çıkabilir. BU işlemde başarı yüzdesi ise dikkat çekicidir. Yüzde yüze oldukça yakın başarı oranı ile oldukça güvenilir bir tekniktir. Diş beyazlatma işleminin uygulanma alanları da vardır. Doğal dişlerde en güzel sonuçları verir. Yani yapay diş ve diş kaplamalarında ideal beyazlık bu işlem sağlanamaz. Bu yüzden taktırdığınız ve ya kaplattığınız maddelerin beyaz olması ve kalıcı olması son derece önemlidir. Sarı lekelerde ve gözeneklerin kaybolmasında muazzam bir etkiye sahiptir.
Diş beyazlatma işleminde kalıcılık diye bir durum söz konusu olamaz. Sürekli ağız içine giren maddeler zamanla dişlerde yeniden sararma, kararma gibi etkilere yol açabilir. Bu durumun önüne geçmek için düzenli diş fırçalanması beyazlık sürecini daha da uzatacaktır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın