Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Günümüzde tüm insanlar erkek kadın ayırımı söz konusu olmadan herkes kişisel bakımına önem vermektedir. Güzelliğe önem verildiği için estetik ameliyatlarda oldukça fazlalaştı . Tabi ki estetik ameliyatlara başvuru yapmadan önce kişisel bakımınıza önem vermeliyiz gerekli kişisel bakımlar yapmalıyız ve cildimize önem vermeliyiz. Bir çok kozmetik ürünler çıktı  insanlar kişisel bakıma önem verdiklerini düşünseler de aslında bu kimyasal Maddelerle güzelleştiklerine düşürürler ama aslında bu kimyasal maddelerle güzelleşmek yerine kendilerine zarar verirler . Bu kimyasal maddeler dense doğal kaynaklar kullanılabilir.

Cilt bakımında cilt nemlendirmek önemlidir. cildiniz kuru ve sizin kullanımınız nemlendirici ürünler  sivilce mi yapıyor.o zaman bu nemlendirici kimyasalları kullanmayı bırakıyorsunuz.Doğal ürünlere yönelmenizi tavsiye ederim. Mesela Hindistan cevizi cildin derinliklerine işlediği için cildi doğal nemlendirir. Cildin derin gözeneklerine ulaşır ve herhangi bir kimyasal kullanmanıza gerek kalmaz.

Yüz bölgenizde oluşan sivilcelerden herkes çok  şikayetçi bunun için bir çok içerikli ilaçlar kullanılıyor fakat bu antibiyotik olan ilaçlar çok zararlı. Çünkü ciğerlerinize özellikle karaciğere çok zarar vermektedir sivilcelerin oluşumunu önlemek için yüzünüzü doğal sabunlar ile sürekli temizlemelisiniz. Ve badem yağı kullanabilirsiniz. Cildinizi kimyasallardan uzak tutmalısınız. Cildinize meydana gelen lekeleri önlemek adına yine eczanede satılan sağlık bakanlığı tarafından onaylı güneş kremleri kullanmalısınız. Bu kremler sizi güneş lekelerinden koruyacaktır. Mutlaka eczaneden alınmasına dikkat edilmelidir.  Yüz bakımının  yanında birde saç bakımına da önem verilmelidir. Aşırı yağlanma dökülme ya da uzama problemi olan birçok kişi. Eğer sözde bu kişilerden seniz  argan  yağını tercih edebilirsiniz. Argan yağı nesiller boyunca doğal nemlendirici olarak kullanılmıştır.içerisinde E vitamini ve A vitamini bulunmaktadır. Omega  yağları sayesinde çok fazla besleyici özelliğe sahiptir. Bu nemlendirici özellikle argan yağını kullanabilirsiniz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın