Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Komşusu, arkadaşı, eşi, dostu, doğum yapmış tanıdığı olanlar varsa bilirler. Ne zaman ki doğum yapmış biriyle görüştüğünüzde konu doğumdan, hamilelikten ve hamilelik sonrasından açıldı konunun sonu hemen o konuya çıkar: Çatlaklar. Doğum yapan kadınları bu kadar etkilediğine göre, çoğu kişi de çatlaklarından memnun olmadığına göre, acaba nedir bu çatlak denen arkadaş? Nasıl oluşur, neden oluşur?.

İnsan vücudunda çatlaklar neden oluşur? Verilen bilgilere göre hızlı kilo alıp verme, hamilelik, ergenlik, hormonsal değişimler gibi nedenler insan vücudunda çatlakların oluşma nedenleri arasındadır. Bunlar derinin elastikiyetini kaybetmesi sonucu gelişir. En çok çatlak nerelerde oluşur. Herkesin aklına ilk gelen yer hiç şüphesiz ki karındır. Evet, en çok çatlak oluşan yerlerden biri karındır. Bunun dışında üst bacakta çatlak görülür. Ama özellikle söylemek gerekirse kalça ve basen kısmında da çatlaklar görülür. Erken dönemde çatlakların rengine baktığımızda çatlakların kırmızı ve mor renkte olduğunu görürüz. Zaten tedavi için uygun olan en iyi zaman dilimi de erken dönemdir.

Çatlak Tedavi Yöntemleri

Çatlak tedavisi söz konusu olduğunda, tedavi yöntemleri neye göre değişir? Verilen bilgilere göre hastanın yaşı, çatlağın bulunduğu bölge, çatlağın dönemi ( Yani çatlak erken dönem mi, geç dönem mi?) ve derinin elastiyet kaybının şiddetine göre tedavi yöntemleri değişir.

 

Günümüzde çatlakların tıbbi tedavisi için neler kullanılıyor? Bu aşamada çatlaklara çözüm olarak kullanılan tıbbi yöntem lazerlerdir. Verilen bilgilere göre fraksiyonel karbondioksit lazer ile bazı çatlakların büyük bir çoğunluğu kalıcı olarak tedavi edildiği belirtiliyor. Bunun dışında bireyler çatlaklarından kurtulmak için çatlak kremleri de kullanıyorlar. Ama konu tıbbi olarak ele alınırsa uygulanması gereken yöntemin lazer yöntemi olduğunu belirtiliyor. Bu yöntemle çatlaklarınızdan kurtulma ihtimalinizin de oldukça yüksek olduğu vurgulanıyor. Lazerle tedavinin seans süresi çatlaklarınızın durumuna göre değişkenlik gösterebilir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın