Ultrasonik Rinoplasti Burun Estetiği

Burun ameliyatları ile ilgili hemen hepimiz bir şeyler biliyoruz. Ama şimdi size yepyeni bir haberimiz var. Yeni bir teknik olan yeni bir yöntem var. Burun estetiği ameliyatı sonrasında hastalar hiçbir morarma ve şişlik yaşamıyor.

Burun estetiğinde yeni yöntem piezo burun estetiği. Piezo yöntemi sayesinde daha kısa sürede ve daha kolay estetik buruna sahip olunabiliyor.

Burun ameliyatları bizim için çok önemlidir. Çünkü Türkiye’de baktığımız zaman en sık yapılan estetik ameliyatların başında rinoplast denilen burun ameliyatları geliyor. Burun ameliyatları deyince tabi birtakım korkular da araya giriyor. Acaba çok moraracak mı? Çok şişecek mi? Birtakım düzensizlikler meydana gelecek mi? Yoksa burnumu kıracaklar mı? gibi sorular düşünülüyor.

Piezo burun estetiği sayesinde ultrason enerjisi ile burun kemiği hassas bir şekilde törpülenebiliyor. Bu yöntem operasyonda büyük avantajlar sağlıyor.

piezo yöntemi burun estetiği

Ultrason kemiği keserken yumuşak doku ile karşılaştığı anda duruyor. Böylece kemiğin arkasında duran kılcal damarı tahrip etme ihtimalini azalttığı için morluk ve şişlik daha az olmaktadır. Cihaz kemiği çok hassas bir şekilde şekillendirip, kesebildiği için çok ince detayları çok kibarca verebilmek mümkün olabiliyor.

İyileşme süresi

İyileşme sürecinde belirgin şekilde düzelme görülür. Çünkü istenmeyen bir dokuda hasar yaratılmıyor. Kemik kesilmek isteniyorsa kemik kesiliyor. Ama önündeki veya arkasındaki yumuşak dokuda tahribat yaratılmıyor. Buna bağlı olarak da iyileşme süresi de kısalıyor.

Hastalar muayeneye geldiklerinde önce üç boyutlu görüntüleri ekrana aktarılıyor. Hasta değerlendirmeye alınıp planlama yapılıyor. Sonrasında ameliyat sonucu hastaya gösteriliyor. Böylece hastalar nasıl bir buruna sahip olacaklarını önceden görebiliyor.

Tabi bu simülasyon ile gerek kişinin kendisine ne yapılacağını algılaması açısından gerek görsel olarak ortaya koymak açısından çok güzel. Önceden bu kadar hassas işlemler yapılamıyordu. İşte burada devreye piezo devreye giriyor.

Piezo yöntemi hem açık hem de kapalı burun ameliyatlarında kullanılabiliyor. Kapalı yöntemle yapılan burun estetiği sayesinde hastanın burnunun hiçbir yerinde ameliyat izi görünmüyor. Kapalı burun ameliyatları daha çok tercih edilmektedir. Çünkü iyileşme periyodu daha hızlıdır. Piezo yöntemi dünyada ve Türkiye’de oldukça ilgi görmektedir.

Bu yöntemle Türkiye’de yapılan ameliyat sayısı gün geçtikçe artıyor. Böylece hastalar daha az morluk ve daha az şişlik yaşıyor. Eski yönteme göre sosyal hayata daha çabuk dönülebiliyor.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın