Kadınlarda Ve Erkeklerde Burun Estetiği Farkı Var Mıdır?

Bu konunun iki yönü olduğunu düşünecek olursak. düşünce ve tıbbi yönden ele alabilmekteyiz.

Birinci yönden bakıldığında ülkemizde hala estetiğe karşı bir ön yargı olduğunu düşünüyorum. Kadın erkek olarak ayırdığımızda bir kadının estetik yaptırması bir erkeğin yaptırmasına göre daha normal karşılanıyor. Bir erkeğin estetik yaptırması anca sağlık sorunlarından dolayı yaptırdığında normale indirgenebiliyor. Burun estetiğine değinecek olursak sağlık problemi olarak düşünüldüğünde bir insanın kadın erkek fark etmez burnuna estetik yaptırması çok daha az tepki topluyor. Kadınlarda sağlık sorunundan çok kendi burnunu beğenmemekten dolayı estetiğe bir yönelme vardır. Erkeklerde de beğenmeme durumundan dolayı estetik yaptırmayan yok diyemeyiz. Her ne kadar kadınlar kadar çok olmasalar da onlarda da vardır.

İkinci yönden baktığımızda tıbbi açıdan burun estetiğinde fark etmeyen noktalar burundaki kemerin yok edilmesinin amaçlanmasıdır. Kadınlarda da erkeklerde de yapılan burnun yüze uygun olması ve çok dikkat çekmemesi gerekmektedir. Bir kadına yapılan burunda dikkat edilen şeyler şöyledir: burnun ucunun dik olması en çok dikkat edilen şeylerden biridir. Bunun dışında bunun alın ve çene ile orantılı olmalıdır. Yüzü bir bütün olarak düşündüğümüzde büyük duran erkeksi bir burun bütün güzelliğimizi ve yüzümüzü değiştirir. Bir erkekte yapılan burun estetiğinde ise burnun ucunun inik olması gerekmektedir. Erkeklerde keskin yüz hattı hepimizin hoşuna gitmektedir bundan dolayıdır ki burun yapılırken de keskin hatların olmasına dikkat edilir. Erkeklerde yapılan burunun küçük ve ucunun kalkık olması erkeğe kadınsı bir hava katar bu yüzden tercih edilmez. Bu açıdan bakıldığında kadında ve erkekte yapılan burun estetiği fark 1etmektedir. Sadece doktorunuza dikkat etmeniz gerekir.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın