Burun Törpüleme Operasyonu Nasıl Yapılır? İyileşme Süreci ve Fiyatları

Burun törpüleme ameliyatı nasıl yapılır? İyileşme süreci ve fiyatları

Burun törpüleme operasyonu burun estetiği yaptırmak isteyenlerin ödeme ve morarmaya maruz kalmadan yaptırdıkları kolay bir işlemdir. Burun kemerinin tıraşlanması anlamına da gelen bu operasyon burun sırtındaki kemerin ve çıkıntının düzleştirilmesidir. Daha estetik ve daha güzel bir burna sahip olmak isteyenlerin yaptırdığı burun törpüleme estetiği kişinin yüz yapısına göre değerlendirilmektedir.

Burun Törpüleme Kimler İçin Uygundur?

Burun üzerinde ki çıkıntı ve kıkırdaklar bu ameliyat ile törpülenir ve burun mümkün olduğu kadar küçültülür. Burun ucunda ki sivrilik ve eğrilikte bu ameliyat ile düzeltilir. Geleneksel cerrahi de kullanılan kemik kırma gibi yöntemlere gerek kalmadan, morarma ve ödem olmadan istenilen burun ortaya çıkarılır. Bu ameliyat bayanlarda 18 yaşından, erkeklerde ise 22 yaşından itibaren yapılabilir. Çünkü burun kemiği gelişimi bu yaşlardan sonra tamamlanır.

Burun Törpüleme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Her burun estetiğinde burun kemeri törpüleme işlemi uygulanır. 40 dakika ile 2 saat arasında süren bu operasyon genel anestezi ile yapılır. Bu ameliyat tur motoru ve ultrasonik cihazlar ile yapılabildiği gibi klasik törpüler kullanılarak da yapılabilir.

Burun kemiği törpüleme işleminde burun içerisinde de düzeltilecek noktalar varsa bu işlemlerde yapılır. Burun içerisinde düzeltme varsa burun nemlendiriciler ve okyanus suyu iyileşme sürecini kısaltır ve nefes almayı kolaylaştırır.

Burun Törpüleme Sonrasında İyileşme Süreci

Diğer burun ameliyatlarında olduğu gibi törpüleme işlemi sonrasında da hafif morluklar ve şişlikler olabilir. Bunun nedeni operasyon esnasında deri altında biriken kandır. Özellikle şişmeleri önlemek ve morluk oluşumunu azaltmak için ameliyat sonrası buz uygulaması yapılır.

Burun içine yerleştirilen tamponlar kısa süre nefes sıkıntısı yaşatabilir, ancak bu tamponlar 2 gün sonra çıkartılır. Tampon çıkartıldıktan sonra üzerine koruyucu bantlar yerleştirilir. 7 gün sonunda burun içerisinde ki dikişler alınır ve bir süre dinlenmeniz önerilir. Ameliyat sonrası 6 ay boyunca gözlük kullanımı önerilmez. Buruna darbe alacağınız ortamlardan uzak durmalı ve bir süre güneşe şapka takmadan çıkmamalısınız.

Burun Törpüleme Fiyatları Nelerdir?

Burun törpüleme ameliyatı fiyatları kişinin yüz yapısına, kullanılacak cihaza ve doktorunuzun fiyat politikasına göre değişiklik göstermektedir. Burun törpüleme ameliyatları ortalama 3.500 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. Burun törpüleme konusunda uzman bir estetik cerraha giderek çok kısa zamanda arzu ettiğiniz burna kavuşabilirsiniz.

Burun Törpüleme Ameliyatında Risk Var Mıdır?

Burun üzerinde yer alan kemer hem törpüleme hem de burun estetik ameliyatı ile birlikte yapılmaktadır. Fazla olan kemik törpülenir ve çok düşük bir ihtimalde olsa operasyon sonrası enfeksiyon görülebilir. Bu sebeple doktorunuzun verdiği ilaçları, spreyleri kullanmalı ve tavsiyelerine uymalısınız. 18 yaşın altında ki kişilerin henüz kemik yapısı oturmadığı için bu ameliyat onlar için uygun değildir. Kişinin kemik yapısı gerekli olgunluğa ulaştığında ve gelişimini tamamladığında istediği burun operasyonu yapılabilir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın