Burun Estetiğinde Rinoplasti Ameliyatı

Yapılan burun estetiklerinin adına rinoplasti adı verilmektedir. Bu ameliyatlar tüm burun ameliyatlarını 2 tip olarak belirler. Birincisi iki burun deliğinde de fiziki fonksiyonlarda bozukluk sorunu yaşayan hastalardır. İkincisi ise burnunun dışarıdan görülen burun kemiğini düzleştirmek isteyen kişilerin yaptırdığı ronoplasti işlemine söylenmektedir.

Burun estetiği için kişilerin burun ameliyatlarını tercih etme sebepleri vardır. bunların bir kısmı tıbbi sıkıntılar olsa da bir kısmı güzel ve hoş görünmek amacı ile yapılan burun estetiğinde rinoplasti ameliyatı olarak bilinmektedir. Burun ameliyatları neden yapılır? Doktorlar hangi rahatsızlıklarda burun ameliyatını uygun görmektedirler?

  • Fonksiyonel bozukluklar olarak bilinen burun eti büyümesi
  • Fonksiyonel bozukluklar yüzünden oluşan burun kıkırdağı sorunları
  • Fonksiyonel bozukluklar nedeni ile burun kemiği eğriliği

Yukarıda saydığımız burun rahatsızlıklarından dolayı genellikle hastaların şikayetleri burundan nefes alamama, sinirlilik hali, baş dönmesi ve göğüs kafesinde daralma olarak hissedilmektedir. Diğer rinoplasti ameliyatı olan kişilerde ise estetik açıdan güzel görünememe kaygısına dayalı olarak burun ameliyatları yapılmaktadır.

Bu hastalarda nefes alma sorunu bulunmaz kaygı sadece estetik açıdan iyi görünmediklerini sanarak psikolojik baskı hisseden hastalar için burun kemiği düzeltmesi yapılmaktadır. Bazı hastalarda ise burundan nefes almaya engel olan burun eti ve burun kemiği alınırken burnun dışına da cerrahi müdahale yapılarak estetik açıdan burun düzeltilebilir.

Burun Estetiğinde Yaş Sınırı Var Mıdır?

Çok küçük yaşlarda yapılamayan burun estetikleri ve burun ameliyatları için hastanın mutlaka 18 yaşını geçmiş olması gerekmektedir. 18 yaşında hala vücut gelişimini tamamlayamamış kişilerin 21 yaşına girmesi beklenmektedir. Burun estetiği ve burun içi ameliyatlarının bu yaşlardan yaşlılık süresince yapılabileceği bilinmektedir.

Burun ameliyatı yapabilmek için kesinlikle bir mevsim araştırmasına girmek gerekmemektedir. Yani mevsimsel hiçbir etkisi bulunmayan burun ameliyatları için şu tarihte iyi olur veya şu tarihte burun ameliyatı yapılmaz diye bir şey yoktur. Yılın her zamanında ihtiyaç duyulduğunda burun estetiği ameliyatı yapılabilir. Burun estetiğinin fiyatları hususunda tek bir fiyat söylemek mümkün değildir. Çünkü ameliyat çeşitleri kişiden kişiye değiştiğinden dolayı tek bir fiyat vermek uygun olmamaktadır.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın