Burun Estetiğinde Erkek Kaç Günde İyileşir?

Burun Estetiğinde Erkek Kaç Günde İyileşir?

Burun estetiği yaptırmayı düşünen erkek ve ya kadınlar, genelde iyileşme sürecini doğal olarak hep merak ederler. Rinolasti de denilen burun estetiği ameliyatlarında iyileşme süreci aslında cinsiyete göre değil, daha çok bünyeye göre farklılık gösterecektir. Erkekler bayanlara göre daha çabuk toparlasa da, kadınlar içinde de erkeklere oranla çok daha çabuk günlük hayatına dönenlerin varlığı da unutulmamalıdır.

Rinoplasti Sonrası İyileşme Kaç Gündür?


Burun estetiği yaptıranlar, kemik üzerinde ki iyileştirmeler sonrasında bir müddet sancı ve şişlikler ile günlük hayata dönemeyebilir. Gelişmiş teknik ve yöntemler sayesinde bu süre günden güne kısalmaktadır. Öyle ki; estetik sonunda daha gün bitmeden taburcu edilenler çoğunluktadır. Diğer bir ihtimal ise taburculuk işlemlerinin sonraki güne kalmasıdır.
İyileşme süreci rinoplasti sonrasında bir takım tekniklerle hızlanır. Soğuk olan yüz maskesi ile kişiler günlük hayata daha çabuk dönerken ağrıları da oldukça hafif geçer. Bu teknik 4, 4.5 saat civarı hastalara uygulanır.
Rinoplasti sonunda taburcu olan hasta, yüzünde oluşan şişliklerle günlük hayatına devam edebilir. Bu şişlikler ise hızla günden güne iyileşecektir. Bu süre ise maksimum 7-10 gün arasıdır. Bu sürede ve yaklaşık 1 ay kadar da yastıkların yüksek olması şişliklerin inmesi ve ağrıların hafif atlatılmasında oldukça önemli olacaktır.
Rinoplasti yani burun estetiği sonrasında duş alımı ise ancak 24 saat sonrasında mümkün olur. Hasta nefes alımının normale dönmesinin ardından ve burnunda ki gereçlerin alınmasının ardından duş almaya başlayabilecektir. Duş alımı kaynar suda olmamalı ılık su tercih edilmelidir. Soğuk duşun ise burun bölgesine zararı olmadığını bilmelisiniz.
Bazen rinoplasti sonunda ödemlere tedbiren ve ya ödemlere istinaden renkli bant uygulaması da yapılır. Bu bantların ödem sökümünde çok etkili olduğu da unutulmamalıdır.
Rinoplasti sonunda ortalama 7 gün sonunda tamamen işinize dönebilir ve şişliklerin çoğundan kurtulmuş olarak yeni görünümünüzle işinizi sürdürebilirsiniz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın