Burun Estetiği Yaptıranların Şartları ve Yorumları Nelerdir?

İnsanlar yüz yüze iletişimde genellikle kendisi gibi olmak ve kendilerini rahat hissetmek isterler. Çünkü iyi bir iletişimin en önemli yoludur. Öyle ki aynada kendimize baktığımızda rahatsız eden bir durum varsa bu iletişime de yansımaktadır. Sık yaşanan durumlardan birisi olmasıyla birlikte insan yüzünde en dikkat çeken bölge de burun sorunudur.

Burun Estetiği Neden Çok Talep Edilir?

Burundaki en ufak sorun yüz yüze iletişimde karşımızdaki kişinin sanki o soruna odaklandığı duygusunu yansıtabilir. Bu durum ben kişinin kendi olmasının hem de rahat hissetmesinin önüne geçebilmektedir. Durum da böyle olunca estetik başlığı altında en çok talep edilen, yüzün en çok dikkat çeken kısmı ise burun estetiği ameliyatları oluyor. Fakat burun estetiği ameliyatlarında iyi bir hekim seçmek çok önem taşımaktadır. Peki iyi bir burun estetiği yaptırmak isteyenler aklındaki o sorular nedir? Ve yorumları nelerdir? Kısaca bu yazımızda bu hususlara değinelim.

burun estetiği nasıl görünür

Burun Estetiği Yaptırmak İsteyenlerin Soruları

Acaba burnum iyi görünecek mi, rahat bir nefes alabilecek miyim ve ameliyat sonrasında morluk ve şişlik ne zaman geçecek gibi sorular burun estetiği yaptırmak için yola çıkan hastaların en çok sorduğu sorulardandır.

Fonksiyon Estetik Dengesi, İyi Bir Görünüş ve Morluk – Şişlik

“Burun fonksiyonları insan vücudunda ne işe yaramaktadır?” Sorusuna gelecek olursak; burun solunumu sayesinde gelen hava burunda ısıtılır, nemlendirilir ve temizlenip akciğere sunulmaktadır. Burun estetiği sonrasında iyi bir sonuç olmanız, kişinin yüz yapısına uygun doğal bir görünümle ortaya çıkarmak muhtemeldir.

Burun estetiği ameliyatı sonrasında hastaların en merak ettiği sorulardan biri olan morluk ve şişliğin ne kadar süreceğidir. Burun çevresinde oluşan morarma ve şişlik 7 ile 30 gün içinde geçebilmektedir. Fakat burun sırtındaki şişlik ise aylarca sürebilmektedir. Ameliyatın ardından en az iki gün önce burnun çevresine 15 dakika aralıklarla buz tatbiki yapılmalıdır.

Burun Estetiği Yorumları

Genel olarak burun estetiği ameliyatları olanların yorumlarını anlatacak olursak;  İyi bir KBB uzmanı ve plastik cerrahın iyice araştırıldıktan sonra burun estetiği ameliyatları olmak gerektiğidir. Bunun yanı sıra hem sağlık hem estetik bakımından burun estetiği yaptıranların memnun kalmayanı çok yok denecek kadar az. Fakat cesaret edemeyen çok. Ayrıca kemerli buruna sahip birisinin burnunun düzelmesine ve doğal bir burnu olmasına da şahit oldum. Burun estetiği yaptırmadan önce iyi bir hekim bulmak önemli. Ve kısacası ne istediğinizi bilmek de bir o kadar önemli.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın