Burun Estetiği Sonrası Burun Ucu Düşer mi?

Rinoplasti yani burun estetiği sonrası burun ucu düşmesi korkusu, estetik olmayı düşünenler için ciddi bir endişe oluşturmaktadır. Bu kaygının yeni olmadığını, geçmişten günümüze yapılan bu ameliyatların endişenin kaynağı olduğunu ilk söz olarak söylemek gerekir.
Geçmiş zaman burun estetiği ameliyatlarında yaşanan bu sıkıntılar günden güne azalmış ve günümüzde neredeyse sorun olmaktan çıkmıştır. Gelişmiş teknoloji ve estetik çalışmaları ile bu risk bitme noktasına gelmiştir.
Rinoplasti için başvuruda bulunan hastaların neredeyse tamamında burun ucu düşme teşhisleri konulmaktadır. Burun ucu düşmesi ise %72 gibi değerlere kadar ulaşmaktadır. Bu sebeple hastaların yeniden burun ucu düşme endişesi yaşasa da gelişen koşullar ve teknikler yeniden düşme riskini neredeyse yok etmektedir.

Burun Ucu Düşmesi Teknik Müdahalelerle Artık Önlenebiliyor

Günümüz rinoplasti operasyonları oldukça sağlıklı ve burun ucu hatlarının sağlamlaştırılması, olası burun ucu düşmesine karşı alınan tedbirlerden yalnızca bir tanesidir. Nasıl sağlam kolonlu binalarda çökme yaşanma ihtimali az oluyorsa, burun anatomisinde de bu durum benzerlik göstermektedir. Kliniklierin önem sırasında burun ucu düşümüne karşı sağlamlaştırma çalışmalarının ilk sıralarda olduğunu öncelikle bilmeniz gerekmektedir.
Burun Ucu Düşmesi Korkusuna Karşı Klinik Tedbirler
Burun estetiğinde bir türlü azalmayan ve hastaların endişesine yol açan bu sıkıntıların önünü geçmek için sağlık merkezlerin çalışma yürüttüklerini ve bu konu hakkında seminerler verdiklerini de hatırlatmakta fayda söz konusu. Eski şartlarda yapılan ve burun ucu düşmelerini arttıran tedaviler zor şartlarda ve kısıtlı imkan ve aletlerle yapıldığını da asla unutmayınız.
Estetiğe ve görünüşe dönen burun ameliyatları; sağlık koşullarının ilerlemesi, gelişen teknolojik gelişmelerle birlikte artık daha güvenli ve sorunsuz yapılabilmektedir. Böylece rinoplasti sonrası oluşacak riskler neredeyse sıfıra kadar inmiş durumdadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın