Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası

Burun Estetiği Öncesi

Hastanın istediği burun şekli değerlendirilir ve burnun değişik açılardan fotoğrafları çekilir. Hastanın istediği burnun tasarımı yapılır ve operasyon sonrası oluşacak görüntü hastaya gösterilir. Midenin ameliyattan 6 saat öncesi tamamen boş olması gerekmektedir. Bu sebeple 6 saat bir şey yenilip içilmemesi gerekir. Ameliyat saatinden en az 2 saat önce hastanede olunmalıdır ve ön tahliller yapılmalıdır. Tahliller çıktıktan sonra anestezi doktoru hastayı değerlendirir ve herhangi bir sorun çıkmazsa ameliyata alınır. Ameliyat öncesi doktor hastanın yanına gelir ve son değerlendirmeleri yapar. Bu sırada aklınıza takılan soruları sorabilir, bilgi alabilirsiniz.

burun-estetigi-oncesi-ve-sonrasi17

burun-estetigi-oncesi-ve-sonrasi16

Burun Estetiği Sonrası

Operasyon sonrası hasta aynı gün taburcu edilir ve yüzde oluşacak ağrılar, ödemler ve morlukları hafif bir şekilde atlatılabilmesi için maske uygulanır. Bu maske hiloterapi maskesi ve burun bölgesini soğutma işlemi için uygulanır. Ameliyat bitiminde burnun üstünde plastikten olan minik alçı ve burun deliklerinde yumuşak süngerden birer tampon olacaktır. Taburcu olduğunuz zaman evde kullanım için reçete verilir ve reçetede 4 adet ilaç bulunur. Genel olarak ağrı kesici, merhem ve spreyler olur. Merhem ve sprey, tamponlar çıktıktan sonra kullanılır. Ameliyat sonraki günler şişkinliklerin olması gayet normaldir ve bu ağrıyı aza indirmek için hastanede soğuk uygulamalar yapılır. Bu uygulamayı bir sonraki gün yani 24 saat daha devam ettirmeniz sizin için iyi olur, morluk ve şişlikler en aza indirilir. Tampon takıldıysa 1-2 gün sonra çıkartılır ve yumuşak sünger kıvamında özel tampon materyalleri kullanılır. Tampon çıkarıldıktan sonra burun ucuna takılan burnun deliklerini daha simetrik görünmesini sağlayan silikondan bir aparat vardır. Bu silikonun her sabah temizlenmesi sonrasında antibiyotikli göz merhemi sürerek burun deliklerine tekrar yerleştirilir. Aparatın deliklerinden sprey her iki bulun deliğine sıkılmalıdır. Bu sprey daha rahat nefes alınmasını sağlar. Dişler ancak ameliyattan 2 gün sonra fırçalanabilir ve evde yatarken yastığınızı yüksek kullanmanız gerekir. Bu yöntem şişliklerin daha hızlı düzelmesini sağlar. Yaklaşık bir hafta sonra gözlerdeki şişlikler yanaklara doğru iner ve sonraki günler kaybolur. 3-7 gün içinde normal iş hayatınıza geri dönebilecek şekilde iyileşirsiniz. Ameliyattan sonra 2 ay boyunca güneşe çok fazla çıkmamalı ve gözlük kullanmamalısınız. Burnunuzun kesin şeklini alabilmesi için en az 1 sene beklemeniz gerekmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın