Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği operasyonlarında iki tip hasta adayları mevcuttur. Bunlardan biri burnun fiziki fonksiyonlarından şikayetçi olan hastalardır. Bu tip hastalarda burun eti büyümesine bağlı nefes zorluğu şikayetleri, burun eğriliğine bağlı derin nefes şikayetleridir. Diğer hasta tipi ise şekil bozuklarından şikayetçi olanlardır. Bu tip hastalarda ise nefes alma sorunu bulunmayan sadece burnun şeklinden şikayetçi olmalarıdır. Burundaki kemik gelişiminin tamamlanmasını açısından yaş sınırı olarak 18 olarak uygun görülür.

Burun Estetiği Ameliyatı Riskleri

Ameliyattan önce operasyonu gerçekleştirecek doktorun, ameliyat sonrasında oluşabilecek komplikasyonları söyleyip, bilgilendirmesi gerekmektedir. Gelişecek komplikasyonlardan bazıları; kanama, burun içinin yapışması, nefes almaya güçleştirecek daralma ve septumda kanlanmadır.

Burun Ameliyatı

Burun Estetiği Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyat sonrası ilk hafta hastanın dinlenmesi gerekir. Bu süre içerisinde burnun darbe alması engellenmelidir. Burnun üzerine yatılmamalı, diş fırçalarken hafif bir şekilde fırçalamalıyız. İlk bir ay boyunca hastanın güneş gözlüğü takması önerilmez. Ameliyat sonrasında gelişebilecek şişlik ve morlukların geçmesi için operasyon sonrasında bölgeye yapılacak buz uygulamasıyla hafife indirilir. Ancak ilk hafta boyunca oluşan morluklar ve şişlikler normal karşılanmalıdır.

Burun Estetiği Ameliyatları İşlem Basamakları                                   

Ameliyat sonrası ilk olarak silikon tamponlar uygulanır ve hasta odasına götürülür. İlk gün hasta gözetim altında tutulur. Morluk ve şişliklerin geçmesi için buz uygulaması yapılır. Ameliyattan 3 gün sonra yerleştirilen tamponlar çıkarılır. Operasyon sonrası ilk hafta biterken burun deliklerinin ortasındaki duvarın üzerinde olan dikişler alınır ve burun üzerine burun bantları yapıştırılır.  Burun ameliyatı ardından son ikinci haftaya gelindiğinde burundaki bantlar çıkartılır ve burun içindeki kabuklanmalar iyileştirilmeye başlanır.

Peki bu burun estetiği ameliyatı fiyatları ne kadardır?

Burun Ameliyatı Fiyatları

Burun ameliyatı yaptırmak isteyen hastalara ilk başka şunu söylemek isteriz ki sağlık merkezlerinin ya da hastanelerin genel fiyatları net bir fiyatla belirlenmemiştir. Ameliyatın fiyat biçilme özelliği kolaylık zorluk derecesine göre değişmektedir. Buna göre ortalama bir fiyat söylemek gerekirsek burun estetiği fiyatları 2000 – 15000 TL arasında farklılık gösterir. Uygun fiyatlı sağlık merkezleri de olmakla birlikte yüksek fiyatlar isteyen hastanelerde bulunmaktadır fakat daha çoğunlukla işin kalitesi ve doktorların tecrübelerine göre de değişebilmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Emel Reply

    Burun estetigi yaptirdim ben mersinde. Burnumun ucunu kaldirttim 3 bin liraya

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın