Burun Estetiği ve İyileşme Süreci

Burun estetiği Türkiye’de senelerden beridir uygulanan bir estetik işlemdir. Bu alana olan yoğun talep ise sektörün olumlu manada gelişmesini sağlamıştır. Ülkemizde yer alan estetik merkezleri artık yurt dışındaki hastaların da tercih ettikleri merkezler arasında bulunmaktadır.

Burun tam olarak yüzün ortasında yer alması ve insanların simalarını oluşturması açısından önemlidir. Onda meydana gelen yamukluklar ve rahatsızlıklar bireyleri direkt olarak etkilemektedir. Günümüzde kısa zamanda biten burun operasyonları sayesinde daha sağlıklı görünen burunlara kavuşmak mümkündür. Burun operasyonlarının ilk yapılmaya başlandığı yıllarda algı şimdikinden oldukça farklıydı. O yıllarda tek tip küçük ve düzgün burunlar yapılmaktaydı. Günümüzde ise burunlar kişilerin yüz tiplerine uyum sağlayacak biçimde ve doğal olarak yapılmaktadır. Ayrıca burun estetiklerinin iyileşme süreçleri de ilk zamanlara göre oldukça gelişme göstermiştir.

Doktorlar, estetik operasyon geçirmiş burnun tam olarak oturmasının yaklaşık olarak altı ayı bulabileceğini ifade etmektedir. Bu süreç altı ay olsa da iyileşme iki ila üç hafta içerisinde gerçekleşmektedir. Burun estetiklerinde en önemli süreç ameliyat sonrasındaki bir iki gündür. Kişi bu iki üç günde gerekenleri yaptığı takdirde ilerideki dönemi oldukça rahat geçirecektir. Her operasyonda olduğu gibi burun estetiklerinde de şişme ve ödem problemleri yaşanmaktadır. Bu problemi en alt seviyeye çekmek için buz kompresi yapmak oldukça önemlidir. Ameliyat olan kişilerin ilk üç gün yastıklarını mümkün olduğu kadar dik pozisyona getirip o şekilde uyumaları gerekmektedir. Ayrıca sigara iyileşme dönemini olumsuz etkilediği için bu süreçte uzak durulması gereken bir alışkanlıktır. Kişilerin kan sulandırıcı bir ilaç kullanma zorunlulukları var ise bu ilaçları doktorlarına sormadan kullanmamaları gerekmektedir. Ek olarak bu dönemde yüz mimiklerini çok aktif kullanmak da burun hassasiyetine etki edeceğinden dikkatli olunmalıdır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın