Boyun Germe Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

boyun germe estetiği

Boyun germe estetiği çene altında bulunan ve gıdı olarak tanımlanan bölgenin cerrahi girişim ile gerdirilmesi işlemidir. Yer çekimi ve yaş ilerlemesi ile ortaya çıkan gıdı, kas ve yağ dokularının aşağıya doğru sarkmasıyla oluşur. Özellikle kilo alımında yağların toplandığı ilk alan da gıdı bölgesidir. Bazı kişiler şişman olmasa da gıdı bölgesinin kilo alması bu nedendendir.

Gıdı bölgesinde biriken yağlar kişiyi olduğundan daha yaşlı, kilolu ve yorgun gösterir. Yaş ilerlemesi ile birlikte gıdı sarkmaları oldukça sık görülür. Yüzde ki yaşlı görünümü artıran gıdı estetik müdahale ile yok edilebilir.

Boyun Germe Ameliyatı Öncesi

Plastik cerrah boyun germe ameliyatı öncesinde şikayetlerinizi dinler ve operasyon sonrası bölgenin nasıl olması gerektiğine karar verir. Genellikle boyun germe ameliyatları 55 yaş ve üzeri kadınlara yapılmaktadır. Çünkü bu yaşlarda boyun bölgesinde ki sarkmalar daha belirgindir. Özellikle bu yaşlarda göz çevresi ve alında derin kırışıklıklar vardır. Yüzde ki gülme çizgileri ve ağız kenarlarının aşağı doğru sarkması ve çene köşelerinde ki deri bolluğu da boyun kaslarının gevşemesine sebep olur. Bu bulguların tespiti ile boyun germe işlemleri yapılabilir.

Boyun Germe Operasyonuna Hazırlık

Boyun germe estetiğinden  1 hafta önce aspirin vb. ilaç alımları durdurulmalıdır. Özellikle operasyon öncesi ve sonrası sigara kullanımı kesilmelidir. Saçlara sprey ve jöle tarzı saç ürünleri sürülmemelidir. Hastaneye yatış için rahat kıyafetler giyilmeli ve 6 saat hiçbir şey yiyip içilmemelidir.

Boyun Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Boyun germe ameliyatın da kulak memesinden kulak arkasına dönem bir kesi yapılır. Bu sayede boyun derisi serbest hale gelir. Yüzün mimik kasları dikişler ile yukarıya asılır. Bu kısımda ki derinin fazlalılığı çıkarılır, kulak önü ve arkasında ki kesiye dikilir. Eğer gıdı bölgesinde yağlanma varsa yağ alma yöntemi olan liposuction kullanılır. Boyun kısmında ki dikine bantlar çene altında açılan 3 cm’lik yatay kesi ile serbestleştirilir. Bu kesiler birbirlerine dikilerek boyun kısmında iç korse oluşturulur.

Alt çenesi geride ve küçük olan kişilerde daha erken yaşlarda bu sarkma görülür. Boyun germe işleminde çene ucuna protezler konularak geride kalan çene daha belirgin hale getirilebilir. Bu sayede yüz profili de daha güzel hale gelir. Boyun germe yanında diğer işlemlerde yapılırsa ameliyat yaklaşık 2 saat sürer. Genel ya da lokal anestezi ile yapılabilir. Ameliyat sonrası çene altından geçen özel bir bandaj uygulanır. Boyun germe işleminde 2 gece hastanede kalmak yeterlidir. Hasta 1 hafta sonra normal yaşamına devam edebilir.

 Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boyun germe ameliyatı sonrası kulak arkasına konulan dren alınır ve buz uygulaması yapılır. Hasta ameliyatın ikinci günü taburcu edilir. Ameliyattan 2 gün sonra duş alınabilir. Yüzde ve boyunda 1 hafta kadar hafif şişlik olabilir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın