Botoks ve ışık dolgusu uygulamaları!

Botoks ve ışık dolgusu uygulamaları!

Botoks uygulaması çok daha genç bir görünüme kavuşmanız için yaptırabileceğiniz en güvenilir ve en etkili medikal estetik uygulamalarından biridir Minik iğnelerin gerekli bölgelere botoks maddesin enjekte etmesi ile kısa sürede gerçekleştirilen botoks uygulaması kısa sürede kırışıklıklara ceda edebileceğiniz son derece başarılı bir uygulamadır.

Etken madde olan Botoks nedir ?

Botoks aslında bir bakteriden elde edilen toksindir ve ilk botoks uygulamalarının ortaya çıktığı dönemde botoks maddesinin bir yılan zehiri olduğu bile konuşulanlar arasındaydı. Ancak bilindiği ve söylendiği gibi botoks etken maddesinin kesinlikle yılan zehri olmadığını söyleyebiliriz. Botoks işleminin etkisinden bahsedecek olursak da, botoks; dermise enjekte edildiğinde kasların geçici süreliğine devre dışı kalması sağlanır ve böylelikle de istenilen etkiler hemen elde edilir.

Botoks Nasıl uygulanır ve etki eder?

Botoks oldukça minik ve ince iğneler ile uygulanmakta olup, serum fizyolojik ile karıştırılarak istenilen bölgelerde dermise kadar iletilerek enjekte edilir. Madde enjekte edildiği an itibari ile kırışıklıkların ve çizgilerin deri ile olan bağlantısı kesilir ve gerdirme işlemi başlayarak kırışıklıklar yok olur.

Botoks uygulaması genellikle doktorumuz tarafından ya da uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilmekte olup, özellikle kaş arasındaki mimik kırışıklıklarına, şakak çevresine, göz çevresine, dudak üstü bölgeye, boyun bölgesine, dekolte bölgesine ve eller üzerinde var olan kırışıklıkların tedavisinde kullanılabilmektedir.

Işık Dolgusu Ankara kliniğimizde uzun yıllardan beri uzman doktorumuz Buket Yıldırım ve donanımlı ekibi tarafından yapılmakta olan oldukça etkili bir medikal uygulamadır. Genellikle ışık dolgusu Ankara da belirli kliniklerde ve hastanelerde yapılmakta olup, gözaltı morluklarının tedavisinde, göz altı çökmelerinde ve var olan halkaların tedavisinde tercih edilmektedir.

Işık dolgusu ve etkisi!

Işık Dolgusu Ankara kliniğimizde en sık tercih edilen işlemler arasında yer almaktadır ve etkisi anında gözlemlenebilmektedir. Bu uygulamada o alandaki deri kalitesi arttırılarak gençleşme sağlanmaktadır. Uygulama esnasında iki işlem uygulanır ve ilki  hyaluronik asit ile cildi düzenlemek diğer aşama ise  poly vitamin desteği ile hücre boyutunda uzun vadeli yenilenmeler sağlamaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

1 Yorum

  1. ferhat Reply

    popo protezi dusunuyorum

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın