Botoks Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Botoks Sonrası Neler Yapılmalıdır?

  • Botoks uygulamasında cilde enjekte yapılmasından dolayı cilt üzerinde biraz kızarıklık ve kabarma oluşur bunun artmaması için tedaviden sonra uygulama yapılan bölgeye buz koyulması gerekmektedir.
  • Tedaviden sonra başınızı en az 2 saat yukarıda tutmanız gerekmektedir. Bunun nedeni botoks enjeksiyonunda zararlı bir durum oluşma ihtimalini engellemektir.
  • Enjeksiyon sonrası yüz kaslarını çalıştırmak ilacın etkisini artırarak tedavinin etki süresini artıracaktır.
  • İşlemin yapıldığı gün kesinlikle alkol kullanılmaz.
  • Botoks işleminden sonra birkaç gün cilt temizliğine dikkat edilmelidir.

Botoks Kimler Tarafından Uygulanmalıdır?

Botoks alanında uzman kişiler tarafından bu uygulama eğitimini doğru şekilde almaları sonucunda kullanılmalıdır. Botoks enjeksiyonu genellikle cilt üzerine yapıldığından dolayı aşırı derecede dikkat gerektiren bir durumdur. Bu nedenle botoks enjeksiyonunda dikkat edilmesi gereken konular arasında tedaviyi yapacak kişinin kim olduğu konusudur. Botoks enjeksiyonu ile cilt dolgun ve güzel bir görünüme sahip olur bu nedenle görünümün pürüzsüz olması için tedavi sonrası yapılacak olan konulara da oldukça dikkat edilmelidir.

botokstan sonra ne yapılmalı

Botoks Nasıl Uygulanır?

Botoks ciltte bulunan kırışıklıkları geçici süre ile düzeltmeye yarayan cerrahi bir uygulama gerektirmeyen bir işlemdir. Botoks cilde enjeksiyon yardımıyla yapılan bir tedavi uygulamasıdır. Tedavi sonrasında yapılması gerekenleri uygulamak tedavinin etki süresini uzatmak için oldukça önemlidir. Uygulanan botoks tedavisinin fiyatları kişiden kişiye değişmektedir. Bunun sebebi botoks yapılacak olan bölgenin büyüklüğü konusudur.

Botoks Uygulamasının Riskleri Var Mıdır?

Botoks uygulaması cilde direkt olarak enjekte edildiğinden dolayı olası bazı durumlarda riskler ortaya çıkmaktadır. Kas zayıflığı botoks tedavisinin riskleri arasında yer almaktadır. Bunun gibi bir diğer risk ise konuşmada, yürümede bozukluklar meydana gelebilir. Botoks tedavisinin riskleri tedavi süreçlerinin doğru şekilde yapılmasıyla kısmen de olsa azaltılmaktadır.

Botoks Nerelerde Kullanılır

Botoks tedavisi önemli bir cerrahi işlem gerektirmediğinden dolayı oldukça sık kullanılmaktadır. Botoks tedavisi genellikle kırışıklık gidermek için ve ciltteki çizgileri kısa süreliğine kaybetmek için kullanılmaktadır. Botoks tedavisi bazı durumlarda da göz hastalıkları tedavisinde kullanıldığı gibi saç dökülmesinde de kullanılmaktadır. Botoks tedavisi terlemeyi önlemek amacıyla da günümüzde sık kullanılmaktadır.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın