Botoks Sonrası Görünüm

Botoks uygulamaları günümüzde çok fazla tercih edilen estetik uygulamalar arasında yer almaktadır. Yüzdeki kasların sürekli olarak çalışması sonucunda yüz bölgesinde çeşitli kırışıklıklar meydana gelmektedir. Botoks uygulamaları göz çevresinde, alın ve kaş bölgelerinde, yanak sarkmalarında, boyun bölgesinde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Botoks uygulamaları sonucunda istenmeyen bölgelerde oluşan kırışıklıklar kolay bir şekilde giderilmektedir. Botoks uygulamaları ise son derece güvenli olduğundan dolayı herkes tarafından kolay bir şekilde uygulanmaktadır. Botoks sonrası görünüm ise gözle görülür olmaktadır. Botoks yapılan kişiler ise yaş olarak gençleşmekte ve daha dinamik bir görünüm elde edebilmektedirler. Kırışıklıklar ise oldukça basit olan uygulama sayesinde kolay bir şekilde giderilmektedir. Botoks sonrasında istenmeyen kırışıklıklar giderilmektedir.Botoks etkisini ise bir haftadan sonra göstermeye başlamaktadır.

Botoks Kimlere Yapılır?

Botoks uygulamasının kimlere uygulandığı ise merak konusu olmaktadır. Botoks, 25 ve 65 yaş arasındaki kişiler için uygun olmaktadır. Herhangi bir kronik hastalığı olmayan kişiler için sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kronik hastalığı olanlar ise bazı önlemler eşliğinde botoks yaptırabilmektedirler.

Botoks Etkisi Ne Kadar Sürmektedir?

Botoks uygulamaları yaklaşık olarak 4- 5 ayda bir tekrarlanabilmektedir. Etkisi ise bazı durumlarda değişiklik gösterebilmektedir. Yaklaşık olarak 5 ay gibi bir süre etkinliğini devam ettirmektedir.

Botoks Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Botoks uygulaması sonrasında uygulama yapılan bölgelerde biraz şişkinlik veya morarma olabilmektedir. Fakat bu şişmeler ver morluklar gözle görülemeyecek kadar az olmasının yanında makyaj uygulamaları ile kolay bir şekilde kapatılmaktadır. Botoks uygulaması sonrasında bireyler anında gündelik yaşamlarına geri dönebilmektedirler. İşlem sonrasında botoks yapılan kişiler yaklaşık 4 saat boyunca hiçbir şekilde yatmamalıdırlar. Öne doğru kesinlikle eğilmemelidirler. Botoks alanına ise dokunmaktan kaçınılmalıdır. Bu sayılan maddelere dikkat edenler hiçbir şekilde sorun ile karşılaşmamaktadırlar.

 

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın