Botoks Öncesi ve Sonrası

Kozmetik botoks uygulaması videosunu yazının en altında bulabilirsiniz. Ayrıca öncesi ve sonrası videosu da beraberindedir.

Botoks Öncesi ve Sonrası

Öncesi;

 • Botoks tedavisi öncesinde cildiniz bazı olumsuz nedenlerden dolayı yıpranmış durumdadır.
 • Kas kasılmaları nedeniyle cilt üzerinde bazı çizgiler mevcuttur.
 • Botoks yaptırmadan önce alkol kullanımı kesinlikle bırakılmalıdır.
 • Uygulanan botoks enjeksiyonu öncesi kullanılan ilaçlar bırakılmalıdır.
 • Botoks yaptırmadan önce gerekli olan incelemeler eksiksiz yapılmalıdır.
 • Tedavi uygulanmadan önce deri dokusuna uygun olacak şekilde enjeksiyon seansları belirlenmelidir.

Sonrası;

 • Botoks tedavisi uygulaması sonrasında cerrahi bir işlem olmadığından dolayı cilt fonksiyonları hemen kullanılır durumdadır.
 • Tedavi sonrasında alın bölgesinde oluşan çizgilerin tekrar belirmemesi için yanlış bir hareket yapılmamalıdır.
 • Tedavi sürecinde başarılı bir sonuç elde etmek istiyorsanız tedavi sonrasında da seanslara devam etmelisiniz.
 • Tedavi sonrasında bazı durumlarda botoks yetersiz kalabilir diğer cilt bakım tedavilerini kullanarak yaptırmış olduğunuz tedaviyi desteklemeniz gerekmektedir.

botoks-oncesi-ve-sonrasi1 botoks-oncesi-ve-sonrasi2 botoks-oncesi-ve-sonrasi3

Botoks ve Dolgu Uygulamaları Aynı Anda Yapılır Mı?

Botoks ve dolgu işlemleri herhangi bir cerrahi işlem gerektirmediğinden dolayı ikiside aynı anda yapılabilmektedir. Botoks enjeksiyonu genellikle kırışıklık tedavisi için kullanılmaktadır. Cilde yapılan bir diğer tedavi ise dolgu enjeksiyonudur bu tedavi de ciltteki çukurları doldurmak için botoks tedavisi gibi yapılmaktadır. Elmacık kemiklerinin daha çıkık ve düzgün görünmesi için yapılan dolgu enjeksiyonu da cilt üzerine iğne ile yapılmaktadır.

Botoks Uygulamalarında Ücret Neye Göre Değişir?

Cilt kırışıklıkları için uygulanan botoks tedavisinde verilecek olan ücret bazı durumlarda artış göstermektedir. Bu ücret artışının nedenleri arasında botoks yapılacak olan bölgenin büyüklüğü ve tedavinin hangi seans aralıklarıyla yapılacağı konusu botoks tedavisi ücretlerini etkileyen nedenler arasında yer almaktadır. Botoks tedavisi ücretleri genellikle hastanın botoks tedavisi istediği bölgelerdeki cilt çizgilerine ve kırışıklık sıklığına göre de değişim göstermektedir. ,

Botoks Enjeksiyonunu Kimler Yaptıramaz?

Botoks enjeksiyonunu 18 ve 65 yaş aralığında olmayan çok aşırı derecede yaşlı olan kişiler yaptıramaz. Tedavi uygulaması yaptırılsa bile cilt dokusu iyice yıprandığından dolayı herhani bir olumlu sonuç almak beklenemez. Botoks tedavisini yapılmasını engelleyen duurmlar arasında da cildinde olması gerekenden daha fazla cilt lekesi bulunan kişiler bu uygulama sistemini ciltteki lekelerden dolayı yaptırmazlar.

botoks-oncesi-ve-sonrasi4 botoks-oncesi-ve-sonrasi5 botoks-oncesi-ve-sonrasi6

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

5 Yorum

 1. pelin Reply

  ben de göz çevreme botox yaptıracağım. videodaki bayan gerçekten güzelleşmiş

 2. anasta Reply

  alın bölgeme botoks uygulatmak istiyorum. Videoda olan hanımefendideki değişim gerçekten gözle görülür derecede mükemmel

 3. 35 izmir Reply

  ben 1500 lira ödedim. Dermaroller yaptırmıştım. Çok memnunum

 4. hakikat Reply

  bütün yüz bölgeme uygulatmak istiyorum fiyat öğrenebilir miyim

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın