Botoks Etkisi Ne kadar Sürer?

Botoks kasların gevşemesini sağlayan uygulama ve ilaçlara verilen genel addır. Tıp dünyasında yaklaşık 20 küsur yıllık geçmişi vardır ve kasların rahatlatılması sayesinde kişilere farklılık yaşatır. Kırışık leke ve daha birçok estetiksel görüntüler de etkisi çok fazladır. Kişinin görüntüsüne oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
Botoks uygulaması ile birlikte gevşeyen kaslar, kırışıkları neredeyse tamamen yok eder. Kasların yeni görünümü ile kişilerin gülüşü de çok belirginleşecek ve rahat tebessümlere neden olacaktır. En güzel etkisi de kişileri genç göstermesidir. Bu da yine yorulan kasları gevşetmek ve yumuşatmakla olacaktır.

Botoks Etkisi Ne kadar Sürer?

Botoks uygulaması farklı bölgelerde uygulanabilir. Genelde yüz kasları için çok tercih edilir. Botoks etkisi ise 2 gün sonunda görülmeye başlar ve etkisi bir müddet devam eder. Botoksun etkisinin bitmesi ise kişiden kişiye farklılık gösterir. Aslında etkisi hep sürer ama kaslar yine kasılmaya başlayacaklarından bu işlemin yenilenmesine 6 ay sonunda gereksinim duyulabilir. 6 ayda bir yineleme yapamayanlar içinde 1 yıl önerilir ve bu da oldukça etkili sonuçları beraberinde getirir.
Dünya genelinde en sık uygulanan estetik uygulamalar arasında yer alan botoks doğru ellerde son derece güvenlidir. Bu güven ise gelişen Pazar ve doktor olmayan kişilerin uygulamaları ile istismara açık olduğundan seçim zamanında özen çok önemlidir.

Botoks İşlemi İlgili Önemli Hususlar

Botoks işlemleri genelde dakikalar içerisinde biter. Ortalama süre verecek olursak 10 dakika civarı olacaktır. Hamile ve bebek emziren kadınlarda bu işlem yapılmamaktadır. Botoks sonrası bazı konularda dikkatli olunmalı ve doktorun tavsiyelerine riayet edilmelidir. En önemli husus da 1-2 saat boyunca duruş pozisyonudur. Dik durulmalı ve hareketlerden mümkün olduğunca kaçınılmalıdır.
Botoksun etkisi işlem sonrası görülmeye başlar ve 2 gün sonunda son şekli ile sonuçlanır. Kişilerde rahatsızlık oluşturan etkilerden böylece kurtulmak ve rahat nefes ile gülüşlere kavuşmak için sizde botoks yaptırabilirsiniz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın