Basen Yağı Nasıl Eritilir?

Birçok kadının  vücutlarında en çok şikayet ettikleri ve incelmesi en zor olan bölgelerden biri de  basenlerdir.Hızlı bir şekilde yağ yakmak ve yediklerinizi eritmek için sadece  egzersizler yeterli olmayabilir. Genel olarak  basenlerde genişlemeye yol açan yiyecekler,tatlı, hamurlu ve yağlı yiyeceklerdir. Basen yağlarınızı eritmek için günlük yeme alışkanlıklarınıza dikkat ederken eklemeniz gereken bazı besinler vardır. Yağ yakıcı özelliği ile bilinen  yiyeceklerle beslenerek vücuttaki ve  basenlerdeki yağı eritmek mümkündür.

Yağ Yakıcı Özelliği Yüksek Olan Besinler

Yumurta;

İnsanlar genelde  kolestrolünün  yükseleceği düşünerek  hergün yumurta tüketmekten kaçınırlar. Fakat  bu bilgi kanıta dayalı olmadığından bilimsel bir bilgi değildir. Tok tutma özelliği ile bilinenyumurta , günlük protein ve kalsiyum ihtiyacını karşılarken aynı zamanda kasları kuvvetlendirerek yağyakımına yardımcı olur.

Roka;

Vitamin ve mineral açısından  tam bir yağ düşmanıdır. Yağ yakıcı enzimleriyle etkili olan roka aynı zamanda tokluk hissi vermesiylede bilinir.

Yoğurt;

Doğal mücizelerden olan yoğurt,  sadece basen değil göbek yağlarının yakılmasında da etkili bir yiyecektir. Günlük beslenmenize ek olarak kullandığınız yoğurdu tarçın, zencefil, zerdeçal ve kırmızı toz biber  ile karıştırarak hızlı bir şekilde vucüdun yağ yakmasına yardımcı olursunuz.

Yağsız Tavuk Göğüs Eti;

İçinde yüksek protein barındıran tavuk göğüs eti aynı zamanda tokluk hissi vermekte çok başarılıdır.Sindirim konusunda da rahatlık sağlayan tavuk göğüs eti yağ eritme diyetlerinde ve sağlık açısından haftada  3 – 4 kez tüketilmesi  tavsiye edilir.

Kereviz;

Kereviz, yüksek su ve lif içerdiği için vücut yağını azaltır. İçerdiği lif sayesinde hızlı gıda  sindirimi başarıyla  yapar. Kerevizi, çorbalara ,salatalara ve yoğurda  ekleyerek hızlı bir şekilde yağ yakımına başlamış olursunuz.

Aynı zamanda basen yağlarından kurtulmak için basen eritme egzersizleri,düzenli yürüyüş yapmak  ve temiz hava almakta  etkili olacaktır.Bu yöntemle cildinizde sarkma olmadan pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın