Bacak İnceltme Estetiği Nasıl Yapılır?

bacak inceltme estetiği

Kadınlar estetik görünümlü ve düzgün bacak şekline sahip olmak için bacak inceltme estetiğine başvurmaktadır. Bacaklar çok kalın ise bu rahatsız edici görünüm ortadan kaldırılır. Kişiye özgüven kaybı yaşatan bu durum bölgesel olarak yapılan estetikle son bulur. Dizlerde çıkıntılar ve yağlanmalar varsa bacak estetiği bu problemlerin tümünü yok eder.

Yağlı, selülitli ve fazla kalın olan bacaklar 1 ya da 2 saat süren operasyon ile inceltilebilir. Bacak inceltme ameliyatından sonra hastanın ayak bileğinden beline kadar bir korse giymesi gerekir. Bu estetik gelişme evresini tamamlayan kişilere yapılabilir. Çünkü erken yaşta yapılan bacak inceltme operasyonu sonraki dönemlerde problemler yaratabilir.

Bacak Estetiği Sorunları Arasında Neler Vardır?

Estetik açıdan sorun yaratan ve psikolojik olarak kişiyi rahatsız eden bacak estetik sorunları arasında çok ince bacaklar ya da kalın bacaklar gelmektedir. Aynı zamanda asimetrik ve çarpık olan bacaklar da estetik problemlere neden olur.

Bacaklarda ki estetik sorunlar yalnızca sağlık sebebiyle olabileceği gibi estetik kaygılardan kaynaklı da olabilir. X bacak, çarpık bacak ve O bacak gibi bacak deformeleri sağlık sorunları neticesinde ortaya çıkmaktadır. Özellikle çocukluk döneminde yeterli D vitamini almayanlar ve güneşe çıkmamış kişilerde bu deformeler görülür. Eğer kişide doğuştan var olan bir bacak anomalisi varsa mutlaka ameliyat edilmelidir. Bacaklarda ki şekil bozuklukları aşılanmayan çocuklarda çocuk felci hastalığı olarak ortaya çıkabilir.

Bacak İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yoğun spor ve diyete rağmen üst bacak ya da alt bacakta bölgesel yağlanma varsa bu durum yağ aldırma yöntemi olarak bilinen liposuction tekniği ile yapılır. Yağ birikimi olan bölge ister alt bacakta olsun isterse üst bacakta her ikisi de bu yöntemle istenilen inceliğe ulaşabilir. Uygulama yapılacak bölgeler liposuction öncesi işaretlenir. Ardından bu alanlara bölgesel uyuşturma olarak bilinen lokal anestezi yapılır. Ameliyat 1 ya da 2 saat arasında sürmektedir. Kişi bu ameliyat ile hem sağlıklı hem de fit bir görünüme sahip bacaklara kavuşur. Bu ameliyatta küçük kesiler yapılır. Neredeyse hiç görülmeyecek şekilde yapılan bu kesiler kesinlikle iz bırakmaz.

Üst bacakların ve baldırların inceltilmesi için yapılan üst bacak estetiği oldukça dikkatli yapılmalıdır. Baldır kaslarının kalın olması nedeniyle ameliyat öncesi ilk gözlem çok önemlidir. Çünkü bazı hastalarda genetik kas hastalığı sebebiyle baldırlarda kalınlaşmalar görülebilir.

Bacak İnceltme Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Kalın bacak problemi olan ve yaşı 15 üzerinde ki bireyler bu ameliyatı olabilir. Ancak 15 ve 18 yaş aralığında ki çocukların anne ve baba onayı olması gerekmektedir. Kişilerin yürümesine dahi engel olan bu kalınlaşma yürüme bozukluklarına neden olur. Bu ameliyat ilerleyen yaşlarda da yapılabilir. Bacak estetiğinde iki farklı yöntem bulunur. Bunlar protez ve yağ dolgusudur. Bacak kalınlaştırma, bacak inceltme ve çarpık bacak operasyonları yapılabilir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın