Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği

Yüzün en önemli parçalarından birisi olan kaşlar bazen düşüklük sebebiyle bazen de yaşa bağlı deformasyondan dolayı estetik dokunuşlar istemektedir. Ameliyatsız kaş kaldırma ise yüzde ki yorgun görünümü tamamen alarak hem yaşa bağlı yaşanan problemleri hem de düşüklüğü bertaraf etmektedir. Makyaj ile düzeltilmesi mümkün olmayan bu kusurlar kalıcı kaş kaldırma yöntemi olan botoks ile tedavi edilmektedir. Doldurma yöntemlerinin yanı sıra kaşlar süspansiyon uygulaması ile de daha net bir görünüme kavuşmaktadır. Bu sayede cerrahi yöntemlerin risklerini ve komplikasyonlarını ortadan kaldırabilirsiniz.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yönteminin Avantajları Nelerdir?

İz bırakmadan kısa sürede tamamlanan ve kayıp hissi vermeden yapılan kalıcı kaş süspansiyonu aynı zamanda göz kapağı düşüklüğü yaşayanların sorunlarını da çözmektedir.

Kalıcı kaş kaldırma yönteminde etkili anestezik kremler tedavi edilen bölgeye sürülür. Ortaya çıkan kaşlar şekil olarak burun ve göz ile uyum içerisinde olur. Yüzdeki bitkin ve yorgun görünüm yalnızca 15 dakikalık bir uygulama ile son bulur. Bu yöntem erkekler içinde etkilidir. Göz kapakları bu yöntemle daha gergin, parlak ve etkileyici bir hal alır.

Kaş Kaldırma Estetiği

Kadınlar kaşlarını şekillendirmek için kaşlarını alır, kalem ile çizer ve kontur yapar. Yüzün önemli bir parçası olan kaşlarda düşüklük olursa yüzde ki ifade tamamen değişir. Bu sebeple kaşların şekli ve yapısı estetik müdahale ile düzeltilebilir. Estetik sayesinde kaşlar cerrahi yöntem ile yukarı kaldırılır. Kaşlar yay gibi düzeltilir ve yükseltilir. Eğer kaşlar düz bir görünüme sahipse ya da başlangıç noktası bitiş noktasının üzerindeyse bu açıların hepsi de yine estetik ile düzeltilebilir.

Klasik kaş ameliyatında kıllı derinin büyük bölümü alın kısmından uzaklaştırılır. Kaşlar bu sayede gerginlik yaratmaz. Özellikle saç bölgesinde yapılan kesiler bu uygulama ile iyi bir iyileşme sağlar. Mükemmel sonuçlar veren ameliyatsız kaş estetiği ise böyle bir problem yaratmaz.

Endoskopik Kaş Yükseltilmesi Nasıl Yapılır?

Endoskopik kaş yükseltilmesi saçların her iki yanında 2 ya da 3 cm’lik bir kesi ile yapılır. Endoskopik cihaz ile bu noktalardan kaşlara ulaşılır. Kemikte sabit bir noktada asılır. Endoskopik kaş temizliği ile başarılı sonuçlar elde edilir. Bir diğer avantajı ise bu yöntemde saçta ciddi hastalıklar oluşmaz.

Ameliyat olmadan yapılan bu yöntemde kaşlar 1 ya da 2 mm yukarıya kaldırılır. Bu etki yaklaşık 4 ila 6 ay arasında sürer. Kaşlar askıya alınır ve herhangi bir dolgu maddesi kullanılmaz. 1 yıl içerisinde ise bu askı estetiğinin etkisi kaybolur. FDA onaylı cihazlar ile yapılan ve 2 mm’e kadar kalkan kaşlar yaklaşık 2 yıl kadar direnç sağlar. Kaşlar yaklaşık 15 dakika içerisinde kaldırılır ve şekillendirilir. Isı transferi yapılarak ve cilde zarar vermeden kaşlar kaldırılabilir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın