Hızlı Kilo Almanın Nedenleri Ve Çözüm Yöntemleri

Hızlı kilo almanıza neden olacak bazı şeyler şu şekilde sıralanabilir:metabolik sorunlar veya yeme alışkanlıklarınızdaki değişmeler, aşırı yağlı yiyecekler, aşırı fastfood tüketimi, dengesiz beslenme.

Bunları ayrı ayrı ele alacak olursak gün içindeki tükettiğimiz su miktarı metabolizmamızı etkilemektedir. Eğer gün içinde yeteri kadar su tüketmezsek metabolizmamız yavaşlar ve kilo almaya başlarız. Yeme alışkanlıklarımızdaki değişmelerden bahsedecek olursak gün içinde ev yemeği yememek, sulu yemekler tüketmemek ve yeteri kadar sebze yememek de kilo almamıza sebep olan nedenler arasındadır. Yediğimiz aşırı yağlı yiyecekler sadece kilo almamıza sebep olmayıp aynı zamanda damar tıkanıklığı ve kolesterol gibi hastalıklara da neden olabilmektedir. Aşırı fastfoot tüketimi her ne kadar tatları itibariyle bizi cezbetse de vücudumuza her yönden çok zarar veren yiyeceklerin başında gelmektedir. İçindeki doymuş yağlar ve daha bilmediğimiz birçok madde hızlı kilo almamıza neden olmaktadır.  Gün içindeki atladığımız öğünler, düzenli yemek yeme alışkanlığımızın olmaması ve sonunda yediğimiz yemeklerde abartmamız midemize kapasitesinden çok yüklenmemiz kilo almamıza neden olmaktadır.  O anlarda içtiğimiz su bile bize zarar vermektedir. Yani şu ‘su içsem yarıyor’  cümlesi tam bu anlara uymaktadır. Dengesiz beslenme aslında tam olarak bu olmakta. Eğer gerçekten bunları yapmadığınız halde kilo alıyorsanız ciddi bir sağlık probleminiz olabilir. Bir doktora görünmeniz gerekmektedir.

Kilo almak kolay ama vermek konusunda pek başarılı olamıyoruz. Genellikle yanlış diyetler ve ilaç kullanımı kilo veremememize neden olmaktadır. Kilo verebilmek için yeme alışkanlıklarımızı değiştirerek işe başlayabiliriz, daha az yağlı yiyecekler tüketerek ve şekeri azaltarak kilo vermek için ilk adımı atabiliriz tabi bunun yanında yemek porsiyonlarımız düşürülürse ve doğru bir şekil de spor yapılırsa alınan kilolar kolayca verilecektir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın