Etkili Diyet Tarifleri

Diyet yaparak kilo vermek fazla kilolardan kurtulmanın en kolay ve sağlıklı yoludur. Bir diyetisyene başvurarak tamamen kendi vücut yapınıza ve özelliklerinize göre verilmiş bir diyet listesi ile ayda ortalama 2 ila 5 kilo arasında kilo verebilirsiniz. Kilo vermek için bu yöntemin dışında pek çok farklı yola başvuran kişilerin de sayısı bir hayli fazladır. Etkili diyet tarifleri adı altında vücudunuza zarar verebilecek bir sürü diyet listesi internette bulunuyor.

Dikkatli Diyet Yapmanız Gerekir

Diyet yapmak dikkatli yapılması gereken bir şeydir. İnternette sırf siz onlara tıklama yaparak para kazandırın diye pek çok yalan ve sağlıksız diyet listesi vardır. Özellikle haftada 5 kilo ya da 1 ayda 15 kilo verdiren diyetler çok sağlıksız ve yalandır. Eğer bir ayda 15 kilo vermek mümkün olsaydı dünyadaki herkes bu diyeti yapar ve kilolu kimse kalmazdı. Bundan dolayı siz kendinize özel bir diyet listesine sahip olmanız gerekmektedir.

Etkili diyet programı

Diyet Nasıl Yapılır?

Nasıl diyet yapacağını bilmeyen kişiler için ortalama bir diyet nasıl yapılır tarif etmek istiyoruz. Öncelikle kilo vermek konusunda kararlı olmanız ve yemeklerinizden karbonhidratları en az miktara düşürmeniz gerekmektedir. Bunun dışında;

  • Gün içindeki beslenmeniz 6 öğün olmalıdır. Sabah, öğlen ve akşam yemeğinin arasında 2 tane ara öğün olmalıdır.
  • Son öğününün ise akşam yemeğinden 2, 2 buçuk saat sonra lakin yatmadan en az 2 saat önce olmalıdır. Bu öğünde yoğurt ya da süt veyahut meyve gibi hafif şeyler tüketmelisiniz.
  • Özellikle gün içinde 15 bardak yani 3 litre su içmeniz gerekmektedir. Verdiğiniz kilolar idrar ve ter yolu ile vücuttan atılır. Bunun için su içmeniz gereklidir.
  • En etkili diyet hangisi diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabı en rahat ettiğiniz diyettir.
  • Öncelikle her ana öğününüzde az karbonhidrat, az protein ve bol miktarda sebze olmalıdır. Yemeklerinizde genellikle salatalara daha fazla yer vermenizde yarar vardır.
  • Hareket etmezseniz kilo vermeniz ya olmayacaktır ya da çok az olacaktır. Bundan dolayı haftada en az 3 en fazla 5 gün 1 saatlik normal tempoda bir yürüyüş yapmanız gerekmektedir.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın