Burçlara Göre Diyet

Burçlar hayatımızın pek çok alanında etkili bir şekilde bize dokunan kavramlardır. Astrologlar her burcun kendisinin özelliklerine göre diyet yapabileceğiniz söylemekte. Burçlara göre diyet nasıl yapılır sorusunun cevabını da ünlü astrolog Nuray Sayarı veriyor.  İşte burçlara göre beslenme

Koç Burcu

Koç burçları kilo almaya çok meyilli bir burçtur. Bundan dolayı da dikkatli yemeleri gerekmektedir. Özellikle bol su içmelidirler ve bol bol sebze tüketmelidirler. Alkali diyetine bakabilir ve o diyeti uygulayabilirler. Ayrıca koç burçları diyetlerine Çarşamba günü başlamalıdırlar. Çünkü koç burçlarının Çarşamba günü başladıkları hiçbir işi yarım bırakmama özellikleri vardır.

Boğa Burcu

Çoğunlukla tahıllı gıdalar tüketmesi gerekmektedir. Diyete ise dolunay zamanı başlamalıdırlar. Ayrıca boğa burçları iyot içeren besinler ile beslenmelidirler ve bol su içmelidirler.

İkizler Burcu

İkizler burcu diyetine Çarşamba günü başlamalıdırlar. Besinleri iyi çiğnemeleri gerekir ve kemiklerini güçlendirecek şekilde beslenmelidirler. Ayrıca sinir gibi durumlarda sakinleşmek için kafein içermeyen çaylar içebilirler.

Burçlara Göre Diyet listesi

Yengeç Burcu

Yengeç burçları diyet yaparken her istediklerini yiyebilirler. Lakin kesinlikle spor yapmaları gerekmektedir. Bol bol kalsiyum almalı ve yağsız proteinler ile beslenmelidirler. Ayrıca sebze ve meyveleri taze ve mevsiminde tüketmeye dikkat etmelidirler.

Aslan Burcu

Aslan burcu diyetine Pazar günü başlamalıdır. Ete çok düşkün olmaları sebebiyle az yağlı et tüketmeleri gerekmektedir. Aslanlar yedikleri porsiyonları yarı yarıya azalttığında kilo vermede başarılı olacaklardır.

Başak Burcu

Başka bir ateş grubu burç olan başak burcu diyetine Çarşamba günü başlamalıdır. Bol bol su içmesi gereken başak burcu tahıllı ve etli diyetleri çok daha kolay yapmaktadır. Şekerli ürünlerden ize uzak durmaları ileriki zamanlarda kalp şikayetlerinin yaşanmasını azaltır.

Terazi Burcu

Terazi burçları nasıl diyet yapmalıdır sorusuna ılık ve sıcak yiyecek ve içeceklerle yapmalıdır diye cevap verebiliriz. Ayrıca terazi burçları böbrek sağlıkları için asitli gıdalardan uzak durmalıdır.

Akrep Burcu

Tahıllı yiyecekler ve içecekler bu burç için yaratılmıştır. Balık gibi deniz mahsullerinin bol olduğu bir diyet yapabilirler.

Yay Burcu

İştahı sürekli yerinde olan bu burçtakiler doğal beslenmelidirler. Mevsim sebze ve meyvelerinden beslenmeli ve bunları çiğ olarak tüketmelidirler.

Oğlak Burcu

Diyetlerine dolunay zamanı başlamaları gerekmektedir ve taze meyve suları ile kesinlikle öğün atlamadan diyetlerini yapmalıdırlar.

Kova Burcu

Sabah kahvaltısını kesinlikle kaçırmaması gereken kova burcu gece geç yatmaktan da kaçınmaktadırlar. Doğal tuz bakımında zengin şekilde beslenmelidirler.

Balık Burcu

Aşırı yemekten ve hamur işlerinden uzak durmalıdırlar. Doğal gıdalar tüketmeli ve bol su içmelidirler.

Biestetik.com okuyucularına estetik, güzellik, zayıflama ve sağlık konularında en doğru bilgiyi vermeyi hedefler. Estetik ameliyatlar nasıl yapılır, estetik operasyon çeşitleri nelerdir, estetik operasyon yaptıranlar tarafından çekilmiş estetik ameliyat öncesi ve sonrası resimleri, güzellik uzmanları ve estetik doktorları hakkında yapılmış yorumları sitemizden takip edebilirsiniz.

Sorularınızı veya Fikirlerinizi Paylaşın